€ / EUR

Vyberte menu

$ / USD

£ / GBP

Kč / CZK

€ / EUR

  logo template4

Morská soľ 1 kg

Záručná doba:: 24 mesiacov
Kód: f 6235
Dostupnosť: na sklade
Cena bez DPH: 1.58
1.90 ks

Morská soľ

Morská soľ vhodná do kúpeľa i pre použitie v kuchyni

Kvalita látky: potravinárska     Zrnitosť: 2-5 mm        Čistá morská soľ. Soľ je zbavená všetkých nečistôt.

Pravdepodobne ste už počuli o bežnom zdravotnom varovaní: „Dodržiavajte diétu s nízkym obsahom sodíka pre lepšie zdravie srdca.“ Aj keď na hypertenzii môže byť niečo pravdy, toto platí iba pre rafinovanú bielu kuchynskú soľ, ktorú často uvidíte v soľničkách v reštauráciách. Je to preto, že tieto soli boli zbavené svojich prospešných minerálov a obsahujú iba sodík a chlorid, ktoré spôsobujú nerovnováhu a choroby v tele.

Pravú morskú soľ používali naši predkovia už tisíce rokov a bola vzácnou komoditou na ochutenie a zlepšenie zdravia. 

Aké sú teda úžasné výhody morskej soli? Možno vás prekvapí, že ich je veľa, ale tu uvádzame iba niektoré z dôležitých:

1. Udržuje vás hydratovaných
Na rozdiel od všeobecného presvedčenia, morská soľ je mimoriadne prospešná pre udržanie hydratácie. Množstvo výživných látok v morskej soli tiež uspokojuje náš smäd po dlhšiu dobu.

Stolová soľ nás naopak odvodňuje a v skutočnosti pijavičkuje základné minerály z tela. 

2. Znižuje zadržiavanie tekutín
Niektorí ľudia si myslia, že slané jedlo vás nadúva alebo zadržiava vodu, a áno, stane sa to, keď konzumujete bielu kuchynskú soľ a rafinovanú soľ používanú v spracovaných potravinách.

Avšak so skutočnou morskou soľou sa stáva pravý opak kvôli jej vyváženému pomeru minerálov, najmä draslíka a sodíka, ktoré pomáhajú uvoľňovať zadržanú vodu. Jesť skutočné jedlo a soliť si vlastné jedlo morskou soľou pomôže eliminovať nadúvanie a zadržiavanie vody.

3. Skvelý zdroj minerálov
Vedeli ste, že kvalitná morská soľ má 84 stopových minerálov, ktoré vyživujú a posilňujú náš organizmus? Predtým sme boli schopní prijímať dostatok minerálov z potravy, ktorú konzumujeme. Avšak pri monokultúrnom pestovaní a nesprávnych metódach hospodárenia bola naša pôda ochudobnená o tieto základné minerály a neposkytuje našim jedlám výživné látky ako kedysi. Môžeme si však doplniť morskú soľ a doplniť si telo týmito ľahko vstrebateľnými minerálmi.

4. Rovnováha elektrolytov
Vďaka svojmu úžasnému obsahu minerálov je morská soľ skvelým zdrojom elektrolytov, ako je horčík, vápnik, draslík a sodík. Tieto elektrolyty sú životne dôležité pre zdravie svalov, mozgu a srdca, pretože majú rozhodujúcu úlohu v nervovom systéme. Namiesto typických elektrolytických nápojov naplnených cukrom, ktoré nájdete v supermarkete, skúste do vody pridať morskú soľ s citrónovou šťavou.

5. Skvelé pre zdravie pokožky
Morská soľ má vďaka svojmu silnému obsahu minerálov protizápalové vlastnosti, ktoré sú prospešné pre zdravie pokožky. Existuje veľa kozmetických výrobkov, ktoré používajú morskú soľ, pretože má schopnosť detoxikovať pokožku, zároveň exfoliuje, zvyšuje cirkuláciu a dodáva jej výživné látky. Ukázalo sa, že morská soľ je obzvlášť prospešná pri akné, psoriáze, ekzémoch a proti starnutiu.

6. Zlepšuje trávenie
Morská soľ je nevyhnutná pri trávení a začína v ústach. Slinná amyláza, enzým, ktorý pomáha štiepiť sacharidy v slinách, je aktivovaná arómou soli.

Soľ tiež zohráva obrovskú úlohu pri výrobe kyseliny chlorovodíkovej, ktorá sa vylučuje v žalúdku pri rozklade potravy, najmä bielkovín. Väčšina ľudí nemá dostatok kyseliny chlorovodíkovej, čo môže spôsobiť množstvo zažívacích problémov, ako je nadúvanie, plyn, pálenie záhy, poruchy trávenia, a nakoniec to môže viesť k  chronickým ochoreniam.

7. Vyživuje nadobličky
Únava nadobličiek rôzneho stupňa je dnes mimoriadne častá, a to v dôsledku stresu a nesprávneho stravovania. Pri nedostatočnosti nadobličiek je jedným z hlavných príznakov chuť na soľ. Je to preto, že telo túži po živinách, ktoré potrebuje z morskej soli.

8. Reguluje krvný tlak
Áno, morská soľ je veľmi prospešná pre reguláciu krvného tlaku. Zvýšenie krvného tlaku je výsledkom zápalu v tele, ktorý je primárne spôsobený stravou s vysokým obsahom cukru a spracovanými potravinami, ktorá obsahuje aj bielu kuchynskú soľ, ktorá neobsahuje väčšinu živín.

Pravá morská soľ skutočne zmierňuje zápal tým, že dodáva potrebné minerály, ktoré telo používa na zvýšenie svojej imunity. Tým, že dodáva telu dostatok vody a draslíka, skutočne pomáha predchádzať srdcovým chorobám a zlepšovať kardiovaskulárne zdravie.

Pozri.sk - vyhľadávačPricemania.sk – Porovnanie cien