€ / EUR

Vyberte menu

$ / USD

£ / GBP

Kč / CZK

€ / EUR

  logo template4

Guarová guma E-412 BIO

vyberte veľkosť:
100 g 5.900
500 g 17.900
1000 g 34.900
Záručná doba:: 24 mesiacov
Kód: vds 051
Dostupnosť: na sklade
Cena bez DPH: 4.92
5.90 ks

Guarová guma E-412 BIO

Naša kvalitná guarová guma je biely prášok a získava sa zo semien indického stromu Cyamopsis tetragonolobus.
Guarová guma má asi 8-násobok zahusťovacej schopnosti škrobu. Našu guarovú gumu môžete použiť ako potravinu aj ako kozmetickú prísadu. Masti vyrobené z guarovej gumy vyzerajú dobre, ale musia byť dobre konzervované (pozri konzervanty).
Guarová guma je stabilná cez širokú hodnotu pH.

Koncentrácia použitia v kozmetike: 0,2%
Guarová guma obsahuje hlavne sacharidy s dlhým reťazcom a dokáže na seba viazať veľa vody. Je to prírodné gélové zahusťovadlo pre kozmetiku. Ideálne je použiť ho v kombinácii s xantánovou gumou na vytvorenie rôsolovitej konzistencie.

Viskozita: 5 000 cps
Guarová guma sa používa ako zahusťovadlo a stabilizátor v potravinách.

Guarová guma E 412, z ekologického pestovania, kvalita surových potravín, vhodná pre vegetariánov a vegánov. Bez GMO. Bez prísad.

Guarovú gumu E 412 používajte ako prírodné zahusťovadlo na studené a teplé omáčky, dipy, polievky, dezerty a ovocné pyré. Malé množstvo stačí na to, aby tekuté jedlá, polievky, krémy atď. boli veľmi viskózne.
tip na použitie
Vaječné žĺtky môžete nahradiť guarovou gumou. Omáčky, dipy a polievky, studené alebo teplé, je možné veľmi dobre zahustiť guarovou gumou. Môžu byť zahustené dezerty alebo ovocná dužina. Ak chcete ľahko zahustiť studené jedlá, ako sú dezerty alebo mušty, postačí 1 zarovnaná čajová lyžička guarovej gumy na 250 ml tekutiny. U omáčok alebo polievok, ktoré chcete viazať trochu pevnejšie, zvýšte množstvo guarovej gumy asi o 2 zarovnané čajové lyžičky na 250 ml tekutiny. Pri pečení počítate asi 1 čajovú lyžičku guarovej gumy na 1 kg múky.
Intenzívne miešanie alebo trepanie iba dočasne znižuje viskozitu potravín pripravených s guarovou gumou E412.
dôležité pokyny
Alergici na sóju by sa mali vyhýbať veľkému množstvu guarovej gumy E 412. Pri konzumácii vo veľkom množstve môže spôsobiť brušné kŕče a plynatosť.
užitočná informácia
Guarová guma sa získava z pomletých semien guarovej fazule. Slúži ako prírodné zahusťovadlo pri výrobe mnohých potravín. Guarová guma viaže veľké množstvo studených jedál, ako sú studené jedlá, dezerty a dipy, bez pridania tepla.
Nutričné ​​hodnoty na 100g / 100ml
Výhrevnosť 843 kJ / 209 kcal
Tuk 0,6 g
z toho nasýtené mastné kyseliny 0,2 g
Sacharidy 1,0 g
z toho cukor 0,9 g
Bielkoviny 5,7 g
Soľ 0,0025 g

Pozri.sk - vyhľadávačPricemania.sk – Porovnanie cien