logo template4

Zelené korenie, Pimenta, 50 g

Výrobca: pimenta
Záručná doba:: uvedená na obale
Kód: zdr 61512261
Dostupnosť: na sklade
4.58 bez DPH
5.49 ks
Sledovať produkt Pridať do obľúbených Zdielať

Zelené korenie, Pimenta, 50 g

Zelené korenie je plodom vždyzelenej plazivej rastliny Piper nigrum/. Rastlina pochádza z Indie, kde ju stále možno nájsť vo voľnej prírode v tropických džungliach. Jej dlhé stonky sa plazia a ovíjajú okolo vysokých stromov. Vo svojom prirodzenom prostredí môže dosiahnuť výšku až 15 metrov. Pestované v tropických oblastiach. Čierne a biele korenie sa získava z tej istej rastliny. Farba korenia je určená stupňom zrelosti plodov a ich následným spracovaním.
 
Zelené korenie sa zbiera, kým sú plody úplne zelené. Má výraznú vôňu a v porovnaní s čiernym korením jemnejšiu chuť. Používa sa ako sušené, tak aj konzervované v slanom náleve. Je vhodné do šalátových dresingov a omáčok. Často sa kombinuje s inými druhmi korenia.
 
Korenie sa považuje za afrodiziakum a tradične sa používa v indickej medicíne na prebudenie túžby. Medzi gurmánmi sa uznáva, že zelené korenie a jahody predstavujú jedinečný kulinársky pôžitok, ktorý prebúdza zmysly.
 
Zdravotné výhody:
 
Zdravie trávenia
Rovnako ako čierne korenie, aj zelené obsahuje látku – piperín. Piperín pomáha pri sekrécii žalúdočných štiav, čím zvyšuje rýchlosť trávenia. Konzumácia zeleného korenia pomáha znižovať plynatosť v žalúdku a črevách.
 
Antioxidant
Zelené korenie je bohaté na vitamíny A a C, čo sú silné antioxidanty, ktoré pomáhajú znižovať koncentráciu voľných radikálov a riziká spojené s ich poškodením.
 
Zdroj sodíka
Zelené korenie je zdrojom sodíka. Sodík je životne dôležitý pre prenos impulzov a pre funkciu svalov. Pohyb sodíka vytvára elektrinu, ktorá pomáha pri nervových impulzoch. Je tiež dôležitý pre rovnováhu elektrolytov a podľa toho reguluje množstvo tekutín v tele.
 
Ingrediencie:
 
Zelené korenie
 
Neobsahuje technologické prísady a škodlivé látky!
 
Použitie:
 
Zelené korenie je korením do šalátových dresingov, omáčok, mäsových a zeleninových jedál. V porovnaní s čiernym korením má jemnejšiu chuť a sviežejšiu vôňu. Môže byť použité celé alebo mleté. Pred pridaním do šalátu môže byť vopred namočené vo vode alebo víne.
 
Balenie: 50 g