logo template4

Reishi prášok organický 100 g

Výrobca: naturisti
Záručná doba:: uvedená na obale
Kód: 6423850001876
EAN: 3800231693395
Dostupnosť: skladom 1 ks
16.58 bez DPH
19.90 ks
Sledovať produkt Pridať do obľúbených Zdielať

Reishi prášok organický

Huba reishi alebo huba lingzhi (Ganoderma lucidum) sa v tradičnej čínskej medicíne používajú už viac ako 2000 rokov ako liečivá huba. Jej názov doslova znamená „nadprirodzená huba“.
Vo vode rozpustné polysacharidy, beta-glukány a hetero-beta-glukány, sú účinné látky nachádzajúce sa v hubách červených reishi, čo je forma najvyššej kvality, ktorú môžete získať. Tieto polysacharidy posilňujú imunitný systém, bojujú proti nádorom a znižujú krvný tlak. Reishi je antioxidant, ktorý podporuje pocit celkového zdravia tým, že odstraňuje voľné hydroxylové radikály a zlepšuje schopnosť tela používať kyslík. Reishi zmierňuje príznaky sezónnych alergií pôsobením ako expektorans, antivírusová a protizápalová látka. Kyseliny ganoderové navyše obsahujú antialergické činidlá, ktoré inhibujú uvoľňovanie histamínu a zlepšujú funkcie pečene.

Reishi obsahuje vo vode rozpustné polysacharidy, terpenoidy, bielkoviny a aminokyseliny. Vo vode rozpustné polysacharidy majú protinádorové účinky, regulujú imunitu a znižujú krvný tlak. Ďalšie zlúčeniny Reishi, kyseliny ganoderové, inhibujú uvoľňovanie histamínu a zlepšujú funkciu pečene, čím pomáhajú zmierňovať alergie. Tieto zlúčeniny zvyšujú množenie makrofágov a T buniek, pričom sa ukázalo, že Reishi je užitočný pri liečbe chorôb imunitného systému, vrátane AIDS a rakoviny.

Japonská vláda uznáva Reishi ako oficiálnu liečbu rakoviny. Kyseliny ganoderové znižujú hladinu triglyceridov, odstraňujú prebytočný cholesterol z krvi a poskytujú ochranu pred kardiovaskulárnymi chorobami.

Reishi pôsobí ako antihistaminikum, čo je užitočné pri liečbe alergií. Lanostan, zlúčenina Reishi, inhibuje uvoľňovanie histamínu do tela.

Reishi je účinný energizér, ale tiež antioxidant, ktorý chráni telo pred účinkami voľných radikálov.

Reishi pomáha liečiť úzkosť, vysoký krvný tlak, hepatitídu, bronchitídu, nespavosť a astmu.

Reishi sa používa ako pomoc pri spánku, ako diuretikum a preháňadlo a na zníženie hladiny cholesterolu.

Pretože má Reishi horkú a drevitú chuť, je čisto liečivou hubou, nie kulinárskou.

Odporúčaná denná dávka prášku z húb Reishi je medzi 1-3 g.

Odporúča sa konzumovať Reishi ráno, nalačno, s dostatkom vody. Konzumácia s vitamínom C pomáha telu vstrebávať aktívne látky obsiahnuté v Reishi.

Reishi prášok sa môže pridávať aj do nápojov (džúsy, smoothies) a jedál.

INDIKÁCIE REISHI:
- zlepšenie celkového stavu a odolnosti tela

- zlepšenie detoxikačnej schopnosti tela

- zvýšiť životnosť

- ochrana buniek pred oxidačným stresom

- normalizácia procesu bunkového delenia

- ochrana tela pred žiarením

- normalizácia mozgovej a periférnej cirkulácie

- normálne fungovanie imunitného systému normalizáciou sekrécie interferónu

- ochrana pečeňových buniek

- udržanie zdravia prostaty.

 
použitie:
Užívajte 2 g dvakrát denne alebo podľa pokynov lekára. Ak chcete získať čo najväčší úžitok, ráno si vezmite reishi na lačný žalúdok a zvýšte príjem vody na vyplavenie toxínov. Jej užívanie spolu s vitamínom C, ďalším antioxidantom, pomáha telu vstrebávať účinné látky reishi rozložením komplexných polysacharidov na zvládnuteľnejšiu veľkosť.