logo template4

Prolacto Flora, prebiotikum a probiotikum, 30 kapsúl

Výrobca: phytopharma
Záručná doba:: uvedená na obale
Kód: zdr 61597581
Dostupnosť: vypredané
15.49 bez DPH
18.59 ks
Sledovať produkt Pridať do obľúbených Zdielať

Prolacto Flora, prebiotikum a probiotikum, 30 kapsúl

Tisíce rokov tradície spája výživu bulharského národa s jogurtom bohatým na laktobacily. Na konci 19. storočia ukrajinský vedec Iľja Mečnikov nadväzuje spojenie medzi dlhovekosťou obyvateľov Balkánu a priaznivým účinkom jogurtu. V roku 1905 bulharský lekár Dr. Stamen Grigorov zistil, že tento priaznivý účinok je spôsobený prútikovými baktériami mliečneho kvasenia, ktoré nazval „Germ A.“ Neskôr dostal na počesť svojho objaviteľa meno Lactobacilus Bulgaricus. Štúdie ukazujú, že Bulharsko je druh geografickej oázy, zdroj prírodných kmeňov najpriaznivejších mliečnych baktérií Lactobacillus bulgaricus a Streptococcus thermophilus, ktoré sú založené na jogurte. Jedinečná chuť bulharského jogurtu a jeho prospešné vlastnosti sú spôsobené vyššou koncentráciou mliečnych baktérií.

Tu je zoznam niektorých prospešných vlastností Lactobacillus bulgaricus:
- Má vysokú biologickú stabilitu v zažívacom trakte a výrazne dlhšie prežívanie - až 15 - 20 dní;
- Má silný antimutagénny účinok, ktorý prispieva k potlačeniu účinku karcinogénov a mutagénov v tele;
- prekonáva všetky ostatné baktérie pri výrobe prírodných antibiotických látok;
- prispieva k zníženiu koncentrácie cholesterolu v tele. Nesie molekulu cholesterolu a rýchlo ho dodáva do hrubého čreva, aby sa ho zbavil;
- stimuluje funkcie gastrointestinálnej flóry;

Lactobacillus bulgaricus je jedným z hlavných aktivátorov imunitného systému.

Lactobacillus bulgaricus spolu s Lb. acidophilus; Lb. plantarum; Streptococcus thermophilus; Bifidobacterium spieces účinne konkurenčne inhibuje rast patogénnych baktérií, ako sú Escherichia coli, Salmonella, Staphylococcus aureus, Candida a ďalšie. a prispievajú k zlepšeniu prirodzeného imunitného systému.
Jediná dobrá baktéria druhu Streptococcus spieces, Streptococcus thermophilus, spolupracuje s Lactobacillus bulgaricus na produkciu laktázy - enzýmu, ktorý štiepi laktózu, a pomáha ľuďom trpiacim intoleranciou laktózy a zvyšuje imunitný systém.

Lactobacillus acidophilus je probiotický kmeň, ktorý produkuje kyselinu mliečnu, ktorá brzdí množenie patogénnych baktérií a kvasiniek.

Lactobacillus plantarum si zachováva dôležité živiny, vitamíny a antioxidanty z potravín a pomáha ich vstrebávať.

Bifidobacterium ssp. - Pomáha udržiavať rovnováhu bakteriálnej flóry, pomáha tak tráviacim a metabolickým procesom a zvyšuje imunitu.
Neexistuje nič také ako „dokonalé probiotikum“, ktoré by súčasne využívalo všetky priaznivé účinky.

Spoločnosť PHYTOPHARMA vybrala špeciálnu receptúru živých baktérií mliečneho kvasenia: Lb. acidophilus; Lb. bulgaricus; Lb. plantarum; Streptococcus thermophilus; Bifidobacterium sp. (Bif. Longum; Bif. Bifidum; Bif. Infantis); a pridajte doň prebiotický inulín, ktorý vám poskytne multifunkčný produkt pre vaše zdravie.

Užitočné vlastnosti inulínu: • pomáha znižovať toxické metabolity • prispieva k znižovaniu hladiny cholesterolu a triglyceridov v pečeni • Pomáha udržiavať normálnu hladinu krvného tlaku • pomáha normalizovať hladinu cukru v krvi • zlepšuje vstrebávanie minerálov v tele • prispieva k posilneniu imunity systém • pomáha vyčistiť telo od trosky a nespracovaných potravín.

Účel:

Doplnok výživy sa používa ako pomôcka pri diéte, ktorá:
- poskytuje živé aktívne baktérie;
- prispieva k udržaniu zdravej črevnej mikroflóry;
- podporuje tráviaci systém;
- zvyšuje odbúravanie laktózy;

Zloženie v 1 kapsule:

Inulín - 50 mg
Zmes živých baktérií mliečneho kvasenia: Lb. acidophilus; Lb. acidophilus; Lb. bulgaricus; Lb. plantarum; Streptococcus thermophilus; Bifidobacterium sp. (Bif. Longum; Bif. Bifidum; Bif. Infantis) - minimálne 1,3 miliárd CFU.

Navrhované použitie:

Dospelí: Užite jednu kapsulu raz alebo dvakrát denne po jedle.
Deti nad 2 roky: Užite jednu kapsulu jedenkrát denne po jedle

Balenie: 30 kapsúl