€ / EUR

Vyberte menu

$ / USD

£ / GBP

Kč / CZK

€ / EUR

logo template4

 

! Nara olej - tekuté zlato z Namíbie

NOVINKA
vyberte veľkosť:
10 ml 4.900
30 ml 14.900
100 ml 35.900
Záručná doba:: 24 mesiacov
Kód: vg vds 3001
Dostupnosť: na sklade
4.08 bez DPH
4.90 ks
Sledovať produkt Pridať do obľúbených Zdielať

! Nara olej - tekuté zlato z Namíbie

100% čistý, za studena lisovaný olej Nara z Afriky.

Nie je to preklep, olej je vlastne písaný s výkričníkom. Názov pochádza od domorodého obyvateľstva z Afriky, ktoré okrem hovorenej reči vydáva aj zvuky alebo klikanie. Zvuky klikania sú vyjadrené výkričníkom.

! Nara je púštna rastlina s koreňovými koreňmi dlhými až 60 metrov. Darí sa mu iba v regióne Erongo v Namíbii. Olej obsahuje okolo 19% nasýtených, 23% nenasýtených a 58% polynenasýtených mastných kyselín a veľa vitamínu E. Olej sa tradične používa na ošetrenie rán a na ľahké spálenie.

! Olej Nara sa veľmi rýchlo vstrebáva, má upokojujúci a regulačný účinok na podráždenú pokožku. Poskytuje vlhkosť a podporuje ochrannú funkciu pokožky.

Olej zo semien Nara je jedným zo slávnych starodávnych drahokamov starostlivosti o pleť. Rastie v pobrežnej oblasti púšte Namib v Namíbii. Rastie tam, kde je k dispozícii podzemná voda a osídľuje duny. 
Je vysoko bohatý na bielkoviny a železo. Semeno rastliny Nara pozostáva z 5% oleja a 31% bielkovín. Rastlina Nara sa zberá od novembra do mája, lúpaná, varená niekoľko hodín, pri ktorej sa uvoľňujú semená z buničiny. 

Olej zo semien Nara používali obyvatelia Topnáru v Namíbii už dlho na ochranu svojej pokožky pred nepriaznivým počasím. Olej sa extrahuje zo semien týchto rastlín a používa sa na pokožku - pre bohatú a zvlhčenú pokožku. Môže sa tiež použiť na liečbu miernych kožných problémov, ako sú ekzémy a podráždenia pokožky.

Botanický názov:

Acanthosicyos Horridus Seed Oil

Pôvod: Rastlina! Nara patrí do rodiny tekvíc, je endemická pre Namíbiu a rastie v suchej púštnej oblasti pozdĺž pobrežia Atlantiku. Zelený a tŕnistý, jeho kmeň sa rozvetvuje na piesočnatej pôde a doráža do koreňov dlhých až 60 metrov. Rastlina nemá listy a malé kvety, ale veľmi výživné plody so semenami plnými bohatého oleja. Okrúhle pichľavé plody sú vysoké asi 15 cm a vážia až kilo. Rastliny dosahujú vek až 100 rokov.


Zloženie: Ovocie Nara obsahuje najmä veľa vitamínu E a vysoký podiel polynenasýtených mastných kyselín (asi 55% kyseliny linolovej)


Aplikácie: Olej! Nara sa tradične používa na hojenie rán a na mierne spálenie. Pôsobí upokojujúco a regulačne na podráždenú pokožku. Je to ľahký, hlboko prenikajúci olej bohatý na omega-6, ktorý zvlhčuje a podporuje ochranné funkcie pokožky.