logo template4

Camu Camu BIO 125 g

Výrobca: zoya
Záručná doba:: uvedená na obale
Kód: z SKU802
Dostupnosť: na sklade
17.42 bez DPH
20.90 ks
Sledovať produkt Pridať do obľúbených Zdielať

Camu Camu BIO 125 g

 
Camu Camu je malý huňatý strom v amazonskom dažďovom pralese v Peru a Brazílii, ktorý nesie červeno / fialové čerešne ako ovocie. Jeho malé kvety majú voskovité biele lístky a sladkú vônu. Má huňovité chumáčovité lístie. Je to blízky príbuzný Jaboticaby a Guavaberry alebo Rumberry.
 
Koreň je mimoriadne odolný voči povodniam. Stromy začínajú prinášať ovocie asi po 4 až 6 rokoch. Každý rok sa uskutoční jedna úroda. Kvitne na konci suchého obdobia a ovocie je na vrchole obdobia dažďov. Kultivácia je pomerne ľahká. Najlepšie prežíva v horúcich a vlhkých tropických podnebiach, ale bude rásť aj v subtropoch. Vyžaduje veľké množstvo vody.
 
Camu camu sa používa hlavne pre svoje jedlé plody. Najdôležitejšou vlastnosťou plodov camu camu je mimoriadne vysoký obsah vitamínu C, ktorý predstavuje asi 2 - 3% čerstvej hmotnosti. Je to obľúbená vec používaná pri prevencii a liečbe chrípky a prechladnutia. Vedecký výskum tiež ukázal, že dužina camu camu je bohatá na antioxidanty a inhibuje radikál DPPH, ktorý prevyšuje kyselinu askorbovú a trolox. Vďaka obsahu antioxidantov je camu camu dobrou látkou proti starnutiu. Môže tiež posilniť imunitný systém.
 
Camu camu má tiež jedinečnú pigmentáciu arómy a ovocia. Červenkastý pigment v šupke dodáva šťave extrahovanej z camu camu atraktívnu a jedinečnú ružovú farbu. Vôňa je jemná. Camu camu sa používa aj v zmrzlinách, sladkostiach atď.
 
Spracovaný prášok z ovocnej drene sa začína predávať na západe ako zdravá strava vo forme sypkého prášku alebo kapsuly. Okrem vysokého obsahu vitamínu C obsahuje aminokyseliny valín, leucín a serín a je tiež bohatý na flavonoidy.
 
CAMU BERRY LIMONÁDA
 
Ingrediencie:
2 polievkové lyžice Camu camu prášok
polievková lyžica stévia
1/3 šálky čerstvo vylisovanej citrónovej šťavy
2 polievkové lyžice agávový nektár
1 liter vody
 
Postup:
V mixéri zmiešame všetky ingrediencie a krátko rozmixujeme. Ak chcete, pridajte ďalšie sladidlo podľa chuti. Pred podávaním vychlaďte.
 
Náš prášok camu camu bol certifikovaný ako organický.
použitie:
1 lyžica v smoothies
Nutričná hodnota na 100 g:
Energetická hodnota - 1320 kJ / 314 kcal
Tuk - 2,5 g,
z toho nasýtené - 0,4 g.
Sacharidy - 55,6 g,
z toho cukry - 5,6 g.
Proteín - 5,6 g.
Soľ - 0,1 g.
 
Camu Camu 125 g, ZoyaBG ®,  125 g