€ / EUR

Vyberte menu

$ / USD

£ / GBP

Kč / CZK

€ / EUR

  logo template4

Myrhová živica mletá 50g

Záručná doba:: 24 mesiacov
Kód: vds v040
Dostupnosť: na sklade
Cena bez DPH: 4.92
5.90 ks

Myrhová živica mletá 50g

Myrha pri dymení vytvára zemitý zápach a väčšinou sa používa do kadidlových zmesí.
Tam, kde kadidlo skôr pomáha stavať duchovné mosty, myrha vytvára predovšetkým spojenie medzi dušou, citom a duchovným človekom. Myrha očisťuje telo a dušu a robí vás slobodnými a otvorenými prijímať posolstvá božského sveta. Myrha je vyjadrením čistoty a plodnosti. Myrha sa väčšinou používa do kadidlových zmesí.

Myrha, tento výraz vyžaruje mystickú auru. Je známy mnohým ľuďom z príbehov v Biblii a iných tradičných spisoch. Tento názov sa vo všeobecnosti chápe ako vytekajúca živica kríka myrhy. Názov je odvodený od semitského slova murr pre horký. Živica sa zbiera hlavne v Somálsku a iných častiach Afriky. Existuje päť tried obchodu v oblasti predaja. 

použitie
Živica myrhy sa používa na náboženské účely už od staroveku. Ale používa sa aj v naturopatii a na všeobecné vydymovacie účely.  Ako myrhový prášok je všestranný a dá sa ľahko spracovať. Či už ako tinktúra alebo ako doplnok k takzvaným švédskym bylinkám, možnosti sú rozmanité.
Drevito-sladká vôňa je obzvlášť cenená ako zmes vôní.
Spracovaný ako tinktúra alebo olej je možné použiť napríklad ako masážny alebo relaxačný olej.

Produkt z kríka myrhovníka je dnes cenený nielen v Oriente. Stále viac si nachádza cestu do západnej spoločnosti a používa sa tu rôznymi spôsobmi. Vzhľadom na znovuobnovený záujem o naturopatiu a prírodné látky sa myrha stále viac dostáva do povedomia ľudí. Víťazný postup pokladov Orientu sa opäť začal.

Pozri.sk - vyhľadávačPricemania.sk – Porovnanie cien