logo template4

Elemi Manila - Canarium luzonicum 50 g

Záručná doba:: 24 mesiacov
Kód: vds 13060
Dostupnosť: na sklade
6.58 bez DPH
7.90 ks
Sledovať produkt Pridať do obľúbených Zdielať

Elemi Manila - Canarium luzonicum 50 g

Existuje veľa živíc nazývaných Elemi, ale najznámejšia je určite Manila Elemi. Mäkká, lepkavá živica pochádza z rovnakej rodiny ako jej príbuzný, kadidlo: rodina balzamových - Burseraceae. 
Elemi má po dymení citrónovú, jemne feniklovú vôňu a povznáša nám náladu. Zmierňuje ťažkosti pri vydymovaní, prináša ľahkosť a pomáha nájsť sústredenie v živote.
 
Elemi je gumová živica vylučovaná stromom Canarium luzonicum, ktorý môže dorásť až do výšky 30 metrov a patrí do rovnakej botanickej rodiny ako kadidlo a myrha. Tento strom rastie divoko v tropických lesoch na Filipínach. Živica sa prirodzene vylučuje, keď je strom napadnutý parazitom. Dospelý strom dokáže vyprodukovať až 5 kg živice za rok. Vôňa je citrusová a korenistá s nádychom feniklu.
 
Už v 7. storočí sa používala v „čínskom kadidle“ na náboženské obrady, na parfumovanie domácností a dokonca sa nosila v malých vrecúškach okolo krku ako parfum. Môže pomôcť zmierniť stres a nervové vyčerpanie a navodiť pocity pokoja.
Sme radi, že vám môžme ponúknuť živicu, ktorá nám dáva známy esenciálny olej Elemi, všadeprítomný vo svete parfumov a aromaterapie, Manila Elemi, AKA Canarium Luzonicum. 
 
Táto živica Elemi, ktorá je vzácna vo svojej nedestilovanej a surovej forme a prekvapivo čerstvá, je mäkká, extrémne lepkavá a aromatická. Prekypuje ovocnou vôňou, živými citrónovými tónmi a nádychom čierneho korenia a borovice. Jej jemnosť je spôsobená sviežosťou a následným vysokým percentom prítomných esenciálnych olejov, ktoré jej prepožičiavajú silnú a výraznú vôňu.
(Čerstvá Manila Elemi môže často obsahovať neuveriteľných 25% esenciálnych olejov, čo je 5-krát viac ako kadidlo a iné živice.)
 
Elemi tradiční liečitelia používajú na liečbu širokej škály kožných ochorení, zatiaľ čo bežný ľud ju používa ako kadidlo na čistenie a osvieženie domova a ako repelent proti komárom. 
Je skvelým materiálom na výrobu parfumov, kadidla, aromatických/liečivých mastí, olejov a krémov a ľahko sa rozpúšťa v alkohole a teplých olejoch. Horí sladko na kadidelnici bez zuhoľnatenia.
 
Ak si s nej plánujete vyrobiť kozmetický alebo hojivý balzam/krém/olej, pomerom 1:10 v oleji podľa vlastného výberu vznikne nádherne voňavý produkt.
 
Je dokonalým prírodným spojivom na vytváranie vonných pastiliek a peliet s inými práškovými arómami a je súčasťou tradičných vonných tyčiniek.
 
Tipy:
 
Keďže sa živica Elemi rýchlo topí, je najlepšie ju vydymovať na kadidelnici.
Pred ďalším spracovaním by sa živica Elemi, podobne ako živice tolu balzam, labdanum, živica z borovice a pod., mala na min. hodinu vložiť do mrazničky!
Za tepla rozpustená v alkoholoch, éteri, aromatických uhľovodíkoch. Elemi manila je kompatibilná s voskami, olejmi, zlepšuje pružnosť lakov.