logo template4

Čučoriedkové listy BIO 100 / 500 g

vyberte veľkosť:
30 g konvenčná kvalita 3.290
100 g BIO kvalita 6.690
500 g BIO kvalita 26.490
Záručná doba:: uvedená na obale
Kód: vds zdr37285201
Dostupnosť: na sklade
2.74 bez DPH
3.29 ks
Sledovať produkt Pridať do obľúbených Zdielať

Čučoriedkové listy BIO

Rezané listy čučoriedok - Vaccinium folium myrtilli L. (Ericaceae) Pomoc so slabosťou močového mechúra a gastrointestinálnymi ťažkosťami
Modré, hrachové a chutné bobule čučoriedkového kríka sú väčšinou v popredí. A oprávnene, môžu povedať milovníci lahodného a zdravého ovocia. Ale listy v tvare špirály nie sú bez povšimnutia - prinajmenšom v prírodnej medicíne si získali reputáciu čaju na zníženie cukru v krvi. V pitnej forme majú znížiť hladinu tukov a cukru v krvi, potlačiť účinky ľudských vírusov, pomôcť pri oslabení močového mechúra, dne, močových a obličkových chorobách a ukončiť gastrointestinálne ťažkosti a reumu. Na rozdiel od účinku čučoriedky však liečivý účinok listov ešte nebol vedecky dokázaný. Pretože príznaky otravy sa môžu vyskytnúť aj pri príliš vysokom dávkovaní a príliš dlhom dávkovaní, listy čučoriedok by sa mali konzumovať opatrne. (pozri tiež sušené čučoriedky)

Čučoriedka má sťahujúci, antiseptický a protizápalový účinok. Je bohatá na vitamíny, triesloviny a flavonoidy, rastlina má mnoho užitočných vlastností a používa sa v lekárskej praxi ako adstringens pri hnačke u detí (spolu s antimikrobiálnym liekom predpísaným lekárom) a pri gastritíde, enteritíde a kolitíde u dospelých. Sťahujúci a protizápalový účinok plodov je spôsobený najmä trieslovinami.

Účinok neomyrtilínu na zníženie hladiny cukru v krvi, ktorý je obsiahnutý v listoch čučoriedok, bol tiež experimentálne preukázaný. V prípade hemoroidov sa klystíry robia s nálevom z listov.

Použitie: ako pomoc pri poruchách tráviaceho traktu, chronických hnačkách, hemoroidoch, cukrovke, zlepšenie zraku a zápalových procesoch v dutine ústnej.

zložky rastliny:
Triesloviny
Iridoidy (sekundárne rastlinné látky, ako sú vonné látky)
Fenolkarboxylové kyseliny
Arbutin
Hydrochinón
rastlinný inzulín
chróm
Kyselina chinová a kávová
Erikolin
mangán

Čaj z listov čučoriedok
1 - 2 kopcovité čajové lyžičky čučoriedkových listov zalejte 250 ml vriacej vody. Nechajte čaj lúhovať 10 minút a preceďte.

Dávkovanie listov čučoriedok
Priemerná denná dávka: 3 g listov (= základ výpočtu). To zodpovedá asi 1 šálke 2 - 3 krát denne.

Riziká a vedľajšie účinky
Listy čučoriedok môžu spôsobiť otravu po dlhú dobu a vo vysokých dávkach.