logo template4

Aktivačný telový olej so zázvorom

Aktivačný telový olej so zázvorom

Vďaka jemným vôňam nás tento opäť rozbehne a každodenný život sa stane jednoduchším!
Zázvor (Zingiber officinale)
Mäsitý oddenok pôvodne pochádza z Číny a Indie, ale v súčasnosti je vysadený v mnohých častiach sveta. V prírodnej medicíne je obzvlášť cenené „korenie života“. Esenciálne oleje, ktoré obsahuje, ako zingiberol a zingiberen, ale aj horká látka gingerol, majú protizápalové, antioxidačné, antibakteriálne a otepľujúce účinky. Grécky lekár Dioskorides už hľuzu hodnotil ako cenný liek na žalúdok. Zázvor stimuluje metabolizmus a podporuje krvný obeh. Hildegarda von Bingen spomína účinky zázvoru už v 12. storočí. Paracelsus ho tiež aplikoval mnohými spôsobmi. Účinok bol preukázaný v mnohých štúdiách. Používa sa predovšetkým na zmiernenie nevoľnosti a kinetózy. Zázvor tiež často odvádza dobrú prácu pri liečbe chorôb počas tehotenstva. Používa sa aj na mierne gastrointestinálnych ťažkosti.

Esenciálny zázvorový olej vonia citrusovo a sviežo. Má otepľujúci a podporujúci krvný obeh, ako aj účinok proti kŕčom. Tiež upokojuje náš nervový systém a posilňuje nás na mentálnej úrovni. Podporuje našu vôľu a rozhodovanie! A čo neraz potrebujeme viac ako vytrvalosť a vieru vo svoje vnútorné sily?

Telový olej so zázvorom sa ľahko vyrába a je skvelý, pretože tak dobre vonia! Je to detoxikačný olej, ktorý stimuluje krvný obeh, aktivuje ho a má mierne detoxikačný účinok. Telový olej nie je vhodný na tvár a citlivé oblasti pokožky.

Ak nemáte doma všetky oleje, použite mandľový olej alebo čokoľvek, čo máte poruke.

Zloženie:

35 g jojobového oleja 
15 g arganového oleja 
50 g mandľového oleja 
Esenciálne oleje:
10 kvapiek zázvoru 
5 kvapiek rozmarínu 
10 kvapiek grapefruitu 

Fľaša na plnenie
Ako to spraviť:

Príprava je veľmi jednoduchá. Najprv dezinfikujte pracovisko a vybavenie.
Potom nalejte oleje a esenciálne oleje do fľaše. Dobre pretrepte a aktivovaný telový olej so zázvorom je pripravený!
Najlepšie je vmasírovať do vlhkej pokožky po sprchovaní a vychutnať si aktivačnú vôňu!

Doporučujeme zakúpiť spolu s tovarom