logo template4

Vres 100 / 500 / 1000 g

vyberte veľkosť:
100 g 6.590
500 g 28.900
1000 g 52.900
Záručná doba:: uvedená na obale
Kód: vds 568
Dostupnosť: na sklade
5.49 bez DPH
6.59 ks
Sledovať produkt Pridať do obľúbených Zdielať

Vres

Vres s rezanými kvetmi - Calluna vulgaris Natural proti nespavosti a vyrážkam
Stará liečivá rastlina, ktorá údajne vyrástla z krvi padlých bojovníkov, je osvedčeným liekom na problémy so spánkom - od nespavosti po problémy so zaspávaním. Nie je to jediná oblasť použitia, skôr vres možno použiť na mnoho spôsobov. Toto bolo známe už v staroveku a rastlina, ktorá rastie v krajinách vresu, sa používala na mnohé liečivé účely. Od 16. storočia sa kvety používali hlavne na kožné problémy, infekcie očí, obličkové kamene, zažívacie ťažkosti, ako aj na reumu a dnu. V dnešnej bylinnej medicíne je však použitie vresu zanedbateľné. Je to škoda, pretože v našom modernom svete by ste určite mohli využiť jeho účinky: Rastlina má pozitívne podporovať proces hojenia očných infekcií, ktoré sa čoraz častejšie vyskytujú pri častej práci na PC. Vresy by mali byť schopné jemne ošetrovať aj choroby obličiek, ktoré dnes nie sú nezvyčajné kvôli stresu, nedostatku pohybu a nezdravej strave. Okrem toho sa hovorí, že vresový čaj bol uznaný ako prírodné antidepresívum v naturopatii a podľa toho sa používa.

Zloženie vresu
Fenolkarboxylové kyseliny
Flavonoidy
Prokyanidín B-2 a D-1
Triesloviny
Triterpény
Steroidy
Minerály
Enzýmy

Čaj z vresu
1 - 2 čajové lyžičky vresu s kvetmi zalejte 250 ml vriacej vody a nechajte 10 minút lúhovať. Bylinky preceďte. Z vonka môžete čaj použiť ako obklad na kožné problémy alebo infekcie očí.

Dávkovanie vresu
Denne môžete vypiť 2 - 3 šálky čaju.

V súčasnosti nie sú známe žiadne riziká, vedľajšie účinky alebo interakcie s používaním vresu. V zriedkavých prípadoch môže predávkovanie čajom spôsobiť žalúdočné ťažkosti.