€ / EUR

Vyberte menu

$ / USD

£ / GBP

Kč / CZK

€ / EUR

logo template4

Malinové listy BIO 100 / 500 / 1000 g

vyberte veľkosť:
100 g 7.190
500 g 27.900
1000 g 49.900
Záručná doba:: 24 mesiacov
Kód: vds 6409
Dostupnosť: na sklade
5.99 bez DPH
7.19 ks
Sledovať produkt Pridať do obľúbených Zdielať

Malinové listy BIO

Sušené malinové listy - bobuľový všeliek
Takto je občerstvenie zábavné: maliny nielenže po lete chutia ovocne a kyslo, sú to tiež skutočné vitamíny, nie, zdravotné bomby. Ovocie obsahuje antioxidačné účinné látky, ktoré majú pomôcť bunkovým membránam chrániť sa pred poškodením spôsobeným voľnými radikálmi - stresom, vplyvmi prostredia, alkoholom, nikotínom a oveľa viac. Okrem toho sú v červenom ovocí ďalšie zložky, ktoré môžu tiež chrániť pred baktériami a plesňami v tele. Aby vaginálne kvasinkové infekcie alebo dráždivé črevá nemali šancu! Ale nielen plody maliny sú známe a obľúbené pre svoje liečivé vlastnosti. Pri naturopatii sa sušené listy a končeky výhonkov používajú proti žalúdočným problémom a na podporu vylučovania moču a žlčníka. Listy sú tiež známe ako prostriedok na hnačky a môžu znížiť nadmerne silné menštruačné krvácanie. Jeho účinné látky tiež upokojujú rany a podráždenia. V neposlednom rade sa malinové listy používajú spolu s harmančekom proti plynatosti.

Zložky byliny:
vitamín C
Triesloviny
Tanín
Vápnik (asi pol kila malín obsahuje asi 100 mg vápnika)
Kyselina gallová a ďalšie fytochemikálie
železo
Kyselina ellagová
Kvercetín a antrocyanín

Malinový čaj je údajne veľmi odporúčaný pre zdravie všeobecne. Zdá sa, že je obzvlášť efektívny, keď žena chce otehotnieť. Tu sa odporúča piť čaj z malinových listov každý deň na začiatku cyklu až do ovulácie. Ak žena počas posledných 4 týždňov tehotenstva vypije jednu alebo dve šálky listového čaju denne, môže to neskôr uľahčiť pôrod. Štúdie zistili, že ženy, ktoré pravidelne pili čaj z listov týždne pred pôrodom, potrebovali pomoc klieští oveľa menej. Tiež by sa mala znížiť nevoľnosť počas tehotenstva. Menej často sa hovorí aj o pôrodných bolestiach. Po pôrode by tiež malo byť vhodné vypiť jednu alebo dve šálky čaju denne, aby sa maternica a svaly maternice rýchlejšie regresovali. Malinové listy zároveň môžu stimulovať produkciu mlieka.

Čaj z malinových listov
Za týmto účelom povarte 30 g listov v pol litri vody a potom ich nechajte 15 minút lúhovať. Čaj si môžete vychutnať teplý alebo studený, najlepšie trikrát denne.

Vonkajšie použitie
Čaj môžete použiť aj ako ústnu vodu alebo kloktadlo. Upokojuje boľavé miesta v ústach a zápaly sliznice hrdla alebo mandlí. Proti konjunktivitíde môžete tiež použiť čaj z malinových listov - dobre filtrované - vo forme očných kvapiek.

dávkovanie
Akákoľvek konzumácia lístkového čaju pred, počas a po tehotenstve by sa mala vykonávať iba po konzultácii s lekárom.

Riziká a vedľajšie účinky
Laboratórne testy jednoznačne preukázali, že čaj z malinových listov má veľmi priaznivý vplyv na maternicu. Pretože však čaj môže viesť aj k predčasnému pôrodu, mal by sa užiť až v neskoršom štádiu tehotenstva. Nie sú známe žiadne ďalšie riziká ani vedľajšie účinky.