logo template4

Neem olej Bio, panenský

Výrobca: MAYAM
Záručná doba:: 24 mesiacov
Kód: M-1065
Dostupnosť: na sklade
3.25 bez DPH
3.90 ks
Sledovať produkt Pridať do obľúbených Zdielať

Panenský Neem/Nimbový olej Eco/Bio 50 ml 

Pozoruhodný olej, ktorý sa používa v širokej škále aplikácií, pomáha riešiť veľa problémov s pleťou a pokožkou hlavy, má mnohé terapeutické výhody. Používa sa tiež vo výrobkoch pre starostlivosť o domáce zvieratá, ako prírodný insekticíd a prostriedok odpudzujúci hmyz.

Výroba: lisovaná za studena

Použitie, aplikácie:
Niektorí pociťujú nepríjemný zápach z oleja. Všeobecne sa používa v prípravkoch na osobnú starostlivosť s nízkym riedením. Môže sa používať v krémoch, pleťových vodách, emulziách, olejových zmesiach, maskách na vlasy, kondicionéroch, sérach, mydlách. Čistí pokožku a chráni ju pred baktériami, zmierňuje suchú pokožku, zmierňuje príznaky ekzému a akné. Používa sa tiež v prípravkoch na starostlivosť o domáce zvieratá, prírodných insekticídoch a repelentoch proti hmyzu..
Odporúčaná dávka: do 100%

Pôvod Neem oleja

Neem sa v Indii používa od roku 2000 pred naším letopočtom a v starodávnych spisoch je považovaný za posvätný strom a označuje sa ako „medicína na všetky choroby“. Množstvo vedeckých publikácií dokazuje účinnosť neemového oleja proti baktériám, parazitom a hmyzu.

Olej Neem sa už stovky rokov používa v medicíne a kozmetike, v skutočnosti ide o produkt, ktorý prešiel skúškou času.

Neemové drevo sa používa v poľnohospodárstve ako hnojivo, pesticíd a insekticíd. Rýchlo rastúci strom pôvodom z Indie, Pakistanu a Barmy. Je večne zelený, dorastá do výšky 15 - 20 metrov a za priaznivých podmienok môže dosiahnuť dokonca 40 metrov. Dožíva sa asi 200 rokov. Za nesprávnych podmienok opadávajú listy, čím sa chráni pred dehydratáciou. Prvýkrát plody vyrastú vo veku štyroch rokov a po 10 rokoch strom vyprodukuje v priemere 40 kg ovocia pripomínajúceho olivy.

Je potrebné poznamenať, že Neemový olej je pre cicavce neškodný, látky v ňom ovplyvňujú iba hormonálny systém hmyzu, vďaka čomu je vhodný na použitie proti stovkám škodcov.

Neemový olej je mimoriadne bohatý na zloženie, ale má ťažký zápach. Pre tých, ktorí na ňu nedajú dopustiť, mal by byť zmiešaní s inými rastlinnými olejmi a / alebo citrusovým alebo mätovým éterickým olejom. Preto je vhodné testovať formulácie s použitím oleja Neem v malých dávkach, aby ste zistili, ako dobre sú vami tolerované.

Spôsob výroby: získava sa lisovaním za studena

Kvalita: prírodný, organický produkt certifikovaný spoločnosťou Ecocert Greenlife

Vzhľad: viskózny, mierne hrudkovitý, usadený olej pri izbovej teplote. Silný zápach odpudzujúci, hnedozelenej farby. Pri miernom zahriatí sa olej stáva tekutejším.

Hlavné zložky: azadirachtin, salannin, salannol, meliantriol, nimbin, azadirachtol, tokoferol, vepinín

Zloženie (INCI): melia azadirachta seed oil*
* 100% zložiek pochádza z ekologického poľnohospodárstva.
Prírodná, organická (bio) kozmetika, certifikovaná spoločnosťou Ecocert Greenlife, v súlade so štandardom ECOCERT

Vlastnosti neemového oleja

má silný baktericídny účinok
fungicídny
má antiparazitický účinok na pleť a pokožku hlavy
má regeneračný účinok na pokožku
odstrašujúci prostriedok proti kliešťom, muchám, komárom a blchám
zabraňuje množeniu škodcov a parazitov
insekticíd pre domácnosť, poľnohospodárstvo a zverolekárstvo
herbicíd na poľnohospodárske použitie

V čom je užitočný?
pomáha zdravotne naprávať bakteriálnu, plesňovú dermatitídu
zmierňuje kožné ochorenia ako: akné, ekzémy, psoriáza, opar
pomáha hojiť rôzne rany
v prípade bradavíc, kožných vyrážok
na starostlivosť o pokožku náchylnú na mykózy postihnutú určitými parazitmi
lupiny na pokožke hlavy v dôsledku zápalu pokožky hlavy
na vysušenú popraskanú alebo zlomenú pokožku
vši, roztoče
ako insekticíd alebo repelent

Ako používať neemový olej

5-20% v kozmetických výrobkoch. Pre tých, ktorí tolerujú zápach, je možné na pokožku nanášať čistý, samostatne nanášateľné
na problematickú pokožku tváre pridajte do dennej krémovej dávky 1 - 2 kvapky neemového oleja
pridajte 4 - 5 kvapiek na jednu dávku šampónu
pri problémoch s lupinami a pokožkou hlavy: zmiešaním niekoľkých kvapiek neemového oleja do nosného oleja a vmasírujeme do pokožky hlavy. Nechajte pôsobiť hodinu, potom si vlasy umyte.
na pleť náchylnú na akné vo forme masky zmiešanej s ílom a inými špecifickými extraktmi alebo v sére alebo nočnom kréme
ako prísada do emulgovaných krémov, telových olejov, balzamov
lokálne aplikované masti
na repelent proti hmyzu: naraz zmiešajte niekoľko kvapiek krému do dlane; môžeme pridať asi 10% neemového oleja do rastlinného oleja (sezamový, marhuľový, mandľový, kokosový) alebo ho pridať do emulzie
vlasová maska ​​môže byť pripravená proti všiam vo forme emulgovaného krému alebo bezvodého krému, do ktorého sa pridá 5-7% neemového oleja (obsiahnutého v tukovej fáze v emulgátore); naneste na vlasy a pokožku hlavy a nechajte pôsobiť 20 - 30 minút
pre domáce zvieratá, proti blchám, kliešťom alebo parazitom: šampón môže byť obsiahnutý v receptúre v množstve 5-10% alebo môžeme dať niekoľko kvapiek do jednej dávky pravidelne používaného šampónu; netoxický, nepoškodzuje naše domáce zvieratá, aj keď si olizujú pokožku a srsť
ako pesticíd: zmiešajte 50 ml neutrálneho mydla so 100 ml neemového oleja a doplňte do 1 litra teplou vodou; postrek výsledného roztoku raz týždenne na listy, stonky a pôdu rastliny; riešenie zabraňuje vývoju lariev, odstrašuje vošky, roztoče a rôzne šváby, ale neovplyvňuje motýle, lienky, včely
sprej proti roztočom: zmiešajte 7 ml neemového oleja s 50 ml alkoholu, zmes zmiešajte so 43 ml vody a vložte do fľaše s rozprašovačom; ak chcete príjemnú vôňu, zahrňte 1-2 ml levandule, pelargónie alebo vosku z palmových ruží; Pred použitím vždy fľašou zatraste

Skladovanie: keďže je to olej odolný voči oxidácii, môže byť skladovaný v pôvodnej injekčnej liekovke pri izbovej teplote, najlepšie pri teplote do 25 ° C, chránený pred vlhkosťou a svetlom.

Bezpečnostné údaje: na vonkajšie použitie

Neem olej, použitie a benefity tohto zázračného oleja