logo template4

Mentolové kryštály

vyberte hmotnosť:
10 g 3.490
50 g 9.900
100 g 17.490
1000 gna objednávku 153.900
Záručná doba:: uvedená na obale
Kód: vds SKU8016
Dostupnosť: na sklade
2.91 bez DPH
3.49 ks
Sledovať produkt Pridať do obľúbených Zdielať

Mentolové kryštály 


Kryštály mentolu sú organická zlúčenina získaná z mäty roľnej (Mentha arvensis), mäty piepornej (Mentha piperita) a rôznych ďalších druhov mäty.
 
Mentol, keď sa destiluje a chladí parou, vytvára priehľadné črepy z vysoko aromatických kryštálov, ktoré vyzerajú takmer ako sklo.
Navrhované použitie:
Kryštály mentolu majú silnú mätovú vôňu, ktorá je príjemná a osviežujúca; používajú sa v kozmetike, masti na upokojenie svalov, proprietárne výrobky, ktoré pomáhajú zmierniť upchatie nosa, liečivé krémy, krčné pastilky, výrobky na starostlivosť o zuby, spreje na zmiernenie bolesti, šampóny na lupiny a mnoho ďalších výrobkov. Kryštály sa môžu „roztaviť“ vo vode alebo oleji pri teplote 44 ° C (112,2 ° F), môžu sa tiež pridať do alkoholu. Malé misky s kryštálmi umiestnené v miestnosti pre tých, ktorí trpia nachladnutím, môžu pomôcť zmierniť preťaženie.

Napríklad v kozmetike sa napríklad metol používa na ochladenie pokožky. Mentol pokožku ochladzuje a osviežuje a môže sa používať v sprejoch a géloch. Aplikácia: rozpustite v kozmetickej základnej vode.

Rozpustnosť: Prakticky nerozpustný vo vode, veľmi dobre rozpustný v 96% etanole, ľahko rozpustný v mastných olejoch a parafíne, veľmi málo rozpustný v glycerole. Teplota topenia: 41 – 44 °C. 

Dávkovanie:
-Topické podanie pri 0,1 – 2 % pri dermatitíde a ekzéme spojenom so svrbením, uštipnutím hmyzom atď...;
až 10 % pri pomliaždeninách, natiahnutiach, vyvrtnutiach, reumatických bolestiach, neuralgii atď...; a až do 16% ako dráždidlo pri liečbe alopecia areata. Používa sa aj v olejových roztokoch 20-40%.
-Inhalačná cesta v roztokoch na inhalácie alebo spreje do 10%. -V prípravkoch na perorálne podanie pri 0,003 % v suspenziách, 0,005 – 0,015 % v sirupoch a 0,2 – 0,4 % v
tabletách.
-V topických kozmetických výrobkoch 0,1 – 2,0 %.

Vedľajšie účinky: Mentol môže spôsobiť reakcie z precitlivenosti, vrátane kontaktnej dermatitídy. Apnoe a okamžitý kolaps boli tiež pozorované u detí po aplikácii do nosových dierok. Požitie mentolu spôsobuje silnú bolesť brucha, nevoľnosť, vracanie, závraty, ataxiu, ospalosť a kómu.

Kontraindikácie: Deti do 2 rokov. Aplikácia na otvorené rany a sliznice.

Preventívne opatrenia: Nebezpečné je natieranie detských nosových dierok masťami s obsahom mentolu, môže to spôsobiť okamžitý kolaps; nosné kvapky obsahujúce mentol môžu spôsobiť rovnaký účinok.

Zloženie (INCI):
Mentol (kryštály) - Menthol (crystals)