logo template4

Mačací pazúr / Uncaria tomentosa rezaný / prášok 100 / 500 / 1000 g

vyberte veľkosť:
100 g rezaný 7.690
500 g rezaný 36.890
1000 g rezaný 65.900
100 g prášok 7.690
500 g prášok 36.890
1000 g prášok 64.900
Záručná doba:: uvedená na obale
Kód: vds 600
Dostupnosť: na sklade
6.41 bez DPH
7.69 ks
Sledovať produkt Pridať do obľúbených Zdielať

Mačací pazúr / Uncaria tomentosa rezaný / prášok

Mačací pazúr 'Uncaria tomentosa,' Una de gato ',
Unacaria tomentosa juhoamerický liek na všetky druhy chorôb
V národoch oblasti Amazonky v Južnej Amerike sa mačací pazúr používa takmer proti všetkým chorobám. Od chorôb (vrátane herpesu a HIV), Alzheimerovej choroby, reumatoidnej artritídy, gastritídy až po žalúdočné vredy, zápalu črevnej sliznice, zápalu hrubého čreva, hemoroidov a parazitárnych infekcií - liečivá rastlina sa používa vo všetkom. Dokonca sa o nej hovorí, že je účinná proti rakovine. Vzhľadom na túto komplexnú liečivú silu nie je prekvapujúce, že „zázračnú rastlinu“ považujú pôvodní obyvatelia peruánskej Campy za svätú.

Obyvatelia Amazónie sa však k džungľovej rastline neuchýlia iba vtedy, keď ich bolí: Kôra mačacieho pazúra, ktorej meno je odvodené od koralových tŕňov na kmeni, údajne zlepšuje všeobecné zdravie ako doplnok výživy. Či a aký vplyv má mačací pazúr - tiež známy ako Cat Clow alebo Una de Gato - v skutočnosti nie je k dispozícii dostatok štúdií. O reumatoidnej artritíde sa hovorí ako o výnimke: štúdie preukázali, že extrakt z mačacích pazúrov má dobrý účinok. V Rakúsku bol preto schválený zodpovedajúci prípravok na podpornú liečbu tohto ochorenia. Mimochodom, mačací pazúr sa dá použiť nielen u ľudí, ale aj u mačiek, psov a koní.

zložky rastliny
Glykozidy kyseliny chinovínovej
Flavonoidy
Rastlinné steroly / rastlinné steroly
Terpenoidy

Čaj z mačacích pazúrov
2 čajové lyžičky sušeného mačacieho pazúrika vložte do 1 l studenej vody, celé to krátko povarte a nechajte 1/4 hodiny odstáť. Potom čaj sceďte a pite ho po celý deň.

Tinktura z mačacích pazúrov
Za týmto účelom pridajte do približne 100 ml vody asi 20 g mačacích pazúrov. Celé to nechajte dobre uzavreté 4 týždne a medzi tým to pravidelne pretrepávajte. Potom to celé preceďte a uložte tinktúru do tmavej fľaše.

Dávkovanie mačacích pazúrov
Odporúča sa denná dávka 2 až 6 gramov.

Riziká a vedľajšie účinky
Vedľajšie účinky sa pri aplikácii zvyčajne neočakávajú. 

Tehotné ženy (a tie, ktoré sa nimi chcú stať), dojčiace ženy, deti a ľudia s autoimunitnými chorobami (napr. SM) by sa mali vyhnúť liečbe liečivou rastlinou.

Mletý mačací pazúr „Uncaria tomentosa“, „Una de gato“. Kvalita: Testované na pravosť a čistotu v externom laboratóriu.