€ / EUR

Vyberte menu

$ / USD

£ / GBP

Kč / CZK

€ / EUR

logo template4

 

Lieska obyčajná listy BIO 100 / 500 / 1000 g

vyberte veľkosť:
100 g 4.490
500 g 18.590
1000 g 34.900
Záručná doba:: 24 mesiacov
Kód: vds 565
Dostupnosť: na sklade
3.74 bez DPH
4.49 ks
Sledovať produkt Pridať do obľúbených Zdielať

Lieska obyčajná listy BIO

Listy liesky Corylus avellana - zmierňujú horúčku a krvácanie z nosa
Na Zemi nájdete nespočetné množstvo fosílnych listov. Dokazujú, že lieska alebo podobné formy rastliny existovali pred miliónmi rokov v treťohorách. Nie je to jediný dôkaz, že lieska (orech) je tu s nami od nepamäti. Hroby nájdené z neolitu tiež naznačujú, že ľudia už v tom čase konzumovali chutné ovocie. Ale lieskový orech nebol sám v ponuke.

Lieska alebo jej orechy, zaoblené, dvakrát rozpílené listy, výhonky a jehlice, ako aj kôra rastliny sa na liečivé účely používali už v staroveku. Lieskový orech sa údajne používal proti impotencii a proti kašľu. Ako obnovovač vlasov sa použili drvené lieskové orechy. Okrem toho sa o lieske tvrdilo, že má analgetický účinok na obličkovú koliku. Lieskový orech bol tiež veľmi populárny ako doplnok výživy; orechy sú povzbudzujúce a veľmi výživné. V súčasnosti sa lieska v prírodnej medicíne stále používa interne a externe. Zatiaľ čo účinky lieskových orechov boli vždy známe a vyjadrené, používajú sa aj listy. Hovorí sa o nich, že majú sťahujúci, horúčkovitý, vazokonstrikčný účinok (čím zvyšujú krvný tlak), čistia krv a hemostaticky pôsobia a používajú sa primerane proti horúčkam, ranám, flebitíde, krvácaniu z nosa alebo opuchom.

Zložky
Flavonoidy
Triesloviny

Čaj z listov liesky
2 čajové lyžičky listov zalejte 250 ml vriacej vody a všetko nechajte 15 minút lúhovať.

zábaly
Zvonku si môžete dať obklady nasiaknuté čajom na rany, boľavé žily alebo zle sa hojace vredy.

Riziko a vedľajší účinok
Riziká, vedľajšie účinky a interakcie nie sú známe. Ľudia, ktorí trpia alergiou na peľ a teda pravdepodobne aj na alergiu na liesku, by sa ich mali zdržať.