€ / EUR

Vyberte menu

$ / USD

£ / GBP

Kč / CZK

€ / EUR

  logo template4

Kurkumín extrakt 100 g

 

 

Záručná doba:: 24 mesiacov
Kód: vds 029
Dostupnosť: na sklade
Cena bez DPH: 49.92
59.90 ks

Kurkumín extrakt 100 g

Práškový extrakt z kurkumy, štandardizovaný na 95% kurkumínu.
500mg zodpovedá asi 10g čistej kurkumy. Pri dávke 500mg denne stačí 100g asi na 200 dní.
Odporúčanie týkajúce sa spotreby: vezmite polovicu odmernej lyžice (500 mg) raz denne s jedlom.

Kurkuma je bylina ázijského pôvodu, príbuzná zázvoru, ktorá sa pestuje v Indii, južnej Číne, na Taiwane, v Japonsku, Indonézii a Afrike. Používa sa v indickej kuchyni ako korenie horkastej aromatickej chuti. Hlavnou zložkou kurkumy je kurkumín. Je to oranžovožltý polyfenol, ktorý si vypožičiava farbu od rastliny, z ktorej pochádza, je z neho extrahovaný vo forme prášku rozpustného v oleji. Pritiahol pozornosť vedcov svojimi špeciálnymi liečivými vlastnosťami, pôsobením ako protizápalový a antioxidačný prostriedok.

Ako antioxidant je kurkumín schopný neutralizovať voľné radikály, chemikálie, ktoré prechádzajú telom a spôsobujú veľké poškodenie zdravých buniek a bunkových membrán. To je užitočné pri chorobách, ako je artritída, pri ktorej sú voľné radikály zodpovedné za bolestivý zápal kĺbov. Kombinácia antioxidačných a protizápalových vlastností kurkumy vysvetľuje, prečo sa im pri pravidelnom používaní v potravinách ľuďmi s reumatoidnou artritídou podarilo dosiahnuť zlepšenie zdravotného stavu porovnateľné s tým, keby užívali fenylbutazón na zmiernenie príznakov.

Prostredníctvom svojich zložiek je silným kardiovaskulárnym ochrancom: je schopný zabrániť oxidácii cholesterolu. Zlepšuje činnosť pečene a ovplyvňuje jej schopnosť detoxikovať xenobiotické chemikálie, tj chemické zlúčeniny, ktoré sa nachádzajú v tele, ale ktoré ho neprodukujú. Pôsobí tiež antibakteriálne a stimulačne na tráviaci systém a chuť do jedla. Pôsobí tiež ako ochranca žalúdočnej sliznice a zmierňuje žalúdočné ťažkosti vrátane vredov. Pre všetky tieto výhody prináša zdravie tráviacej sústave.

prísady:
Extrakt z kurkumy (s 95% kurkuminoidov) (Curcuma longa) 

odporúčania
poruchy obehu;
hematómy;
vykĺbenie, pomliaždenie;
svalovica;
ochorenia pečene a žlčových ciest;
žltačka;
ulcerózna kolitída;
Crohnova choroba;
imunostimulant;
reumatoidná artritída;
infekcie dýchacích ciest;
reumatické choroby;
depresia, úzkosť;
antivírusové, antibakteriálne, protiplesňové;
protinádorový;
udržiavanie normálneho delenia buniek;
urýchlenie hojenia rán.

Pozri.sk - vyhľadávačPricemania.sk – Porovnanie cien