€ / EUR

Vyberte menu

$ / USD

£ / GBP

Kč / CZK

€ / EUR

logo template4

Prírodný propolis, tyčinka, 10 g

Záručná doba:: 24 mesiacov
Kód: zdr 51842633
Dostupnosť: na sklade
3.08 bez DPH
3.69 ks
Sledovať produkt Pridať do obľúbených Zdielať

Prírodný propolis, tyčinka, 10 g

Na výrobu propolisu sa zhromažďujú iba živicové látky. Pomocou týchto látok včely pokrývajú steny úľa a chránia tak kráľovskú rodinu.

Propolis (včelie lepidlo) obsahuje bielkoviny, aminokyseliny, vitamíny, minerály a flavonoidy. Má antimikrobiálne a protizápalové vlastnosti. V minulosti sa propolis používal vnútorne na boj proti baktériám, plesniam, parazitom a vírusovým infekciám vrátane tuberkulózy, kandidózy, malárie a nachladnutia. Propolis sa často používa na liečbu rôznych chorôb slizníc vrátane vredov tráviaceho traktu a kolitídy. Je vhodný aj na miestne použitie v offsetoch. Silný regeneračný účinok propolisu je pravdepodobne spôsobený jeho bioaktívnymi zložkami, medzi ktoré patria flavonoidy, fenoly, terpény, kyselina benzoová, aminokyseliny a vitamíny.

Propolis stimuluje imunitný systém a zvyšuje počet červených krviniek. Propolis bojuje proti vírusovým a bakteriálnym organizmom v tele.

Propolis má antivírusový, antibakteriálny, protisklerotický, spazmolytický, antioxidačný a detoxikačný účinok. Použitie propolisu pomáha znižovať krvný tlak, pôsobí ako generalizátor a zabraňuje tvorbe nádorov.

Propolis úspešne bojuje s plesňovými, bakteriálnymi a vírusovými infekciami. Propolis pomáha telu pri hojení. Môže sa tiež použiť na ochranu pred sezónnymi vírusovými infekciami.

Užitočné vlastnosti:

- antibakteriálny;
- antivírusový;
- antibiotikum;
- protiplesňový;
- protizápalový;
- antioxidant.

Priaznivá akcia:

Propolis účinkuje priaznivo pri:

- zápal žalúdka;
- žalúdočný vred;
- chrípka, prechladnutie, kašeľ, angína alebo lymfatické zápaly;
- rany;
- choroby dýchacích ciest;
- infekcie dýchacích ciest;
- popáleniny;
- alergie.

Zloženie:

100% propolis na tyči.

Spôsoby aplikácie:

Na výrobu propolisovej tinktúry:
Propolis sa používa ako 30% alkoholový extrakt. Zmiešajte 70 ° alkohol s 30 g propolisu. Výsledná zmes sa nechá stáť 5-6 dní. Pretrepte 4-5 krát denne. Zmes sa jemne preoseje cez niekoľko vrstiev gázy. Tento extrakt je odolný produkt a môže sa použiť u dospelých s 25 - 30 kvapkami v malo (30 - 40 ml) vode alebo mlieku ráno nalačno 15 - 20 minút pred jedlom.

Príprava vodného extraktu:
30 g propolisu (3 tyčinky) sa rozreže na kúsky a vloží do smaltovanej nádoby. Ochlaďte 300 ml studenej vody. Nádobu vložte do vodného kúpeľa, aby sa na miernom ohni varila 45 minút. Nechajte vychladnúť a odstráňte 6-12 hodín. Výsledný vosk sa odstráni a kvapalina sa naleje do tmavej nádoby. Výsledná zmes má trvanlivosť asi 10 dní.

Vonkajšie použitie:
Propolis sa aplikuje zvonka vo forme masti, obkladov, kloktadiel a emulzií.

Balenie: 1 ks (10 g)