logo template4

Kajenské korenie prášok 50 g

Výrobca: zdravnitsa
Záručná doba:: uvedená na obale
Kód: zdr 26469778
Dostupnosť: na sklade
5.75 bez DPH
6.90 ks
Sledovať produkt Pridať do obľúbených Zdielať

Kajenské korenie prášok 50 g


- 100% prírodný produkt
- Štpľavá červená paprika - Cayenne
- Vegánsky

Horúca paprika (Cayenne) si určite zaslúži oveľa viac pozornosti kvôli mnohým zdravotným výhodám spojeným s jej konzumáciou. Táto veľmi korenistá bylina má veľa výhod, napríklad podporu kardiovaskulárneho systému; prevencia žalúdočných vredov; podporuje tráviaci systém a bojuje proti zápalom.

Kajenské korenie je pomenované podľa mesta vo Francúzskej Guyane, kde sa pestuje. Jedná sa o feferónku z čeľade papričiek, súrodenca jalapeňa a papriky. Rastliny nie sú väčšie ako meter a pol a zvyčajne sa pestujú v tropickom prostredí, pretože na dosiahnutie optimálnych výsledkov potrebujú vlhkú a teplú pôdu. Tieto papriky sú veľmi bohaté na živiny a sú vynikajúcim zdrojom vitamínov, najmä vitamínu A, vitamínu E, vitamínu B6 a vitamínu K.

Užitočné vlastnosti:

Chrípka a prechladnutie
Cayenne podporuje odbúravanie a vylučovanie hlienu. Po procese vylučovania hlienu z tela zvyčajne nasleduje zmiernenie prejavov chrípky.

Antifungálne vlastnosti
Výsledky jednej štúdie ukazujú, že kayin účinne zabraňuje tvorbe plesňových patogénov phomosis and colectrihum.

Prevencia migrénových bolestí hlavy
To môže súvisieť so schopnosťou papriky stimulovať reakciu na bolesť na inom mieste v tele, a tým presmerovať pozornosť mozgu na nové miesto. Po tejto počiatočnej reakcii na bolesť sa látka P (chemická látka spôsobujúca bolesť) v nervových vláknach vyčerpá a pocit bolesti klesá.

Pomáha tráveniu
Cayenne je dobre známy tým, že pomáha tráveniu. Stimuluje tráviaci trakt, zvyšuje tok produkcie enzýmov a žalúdočných štiav. To zvyšuje schopnosť tela metabolizovať jedlo (a toxíny). Cayenne pomáha uvoľňovať plyny v čreve. Stimuluje peristaltiku čriev, pomáha pri trávení potravy a pri jej vylučovaní z tela.

Zabraňuje tvorbe krvných zrazenín
Cayenne pomáha znižovať aterosklerózu, udržuje fibrinolytickú aktivitu a zabraňuje tvorbe krvných zrazenín, čím znižuje pravdepodobnosť infarktu alebo mozgovej príhody.

Antibakteriálne vlastnosti
Cayenne je vynikajúci konzervačný prostriedok a tradične sa používa na zabránenie infikovaniu potravín baktériami.

Stimuluje chudnutie
Cayenne je silný stimulant látkovej výmeny, ktorý pomáha telu spaľovať prebytočný tuk. Ranná konzumácia kajenu znižuje chuť do jedla po celý deň.

Zloženie:

Prášková, pálivá paprika „Cayenne“.

Neobsahuje nečitoty ani farbivá!

Použitie:

Ako korenie v kulinárstve.

Balenie: 50 g do sklenenej nádoby