logo template4

Čistiaci prostriedok na akné s aktívnym uhlím

Čistiaci prostriedok na akné s aktívnym uhlím

Náš čistiaci prostriedok na akné s aktívnym uhlím má veľa prospešných vlastností, čo z neho robí vynikajúcu alternatívu k produktom na akné na báze petrochémie. Tento čistiaci prostriedok na akné je mierny a neabrazívny, takže je menej pravdepodobné, že spôsobí suchosť, štípanie, začervenanie alebo poškodenie už boľavej a jemnej pokožky. Je vhodný pre tých, ktorí majú zmiešanú pleť, aj keď nie suchú, a je obzvlášť prospešný pre problematickú, mastnú a aknóznu pleť.

Aktívne uhlie a bentonitová hlina sú skutočnými hrdinami, ktorí tvrdo pracujú na tomto recepte, a budú vašim novým najlepším priateľom! Pri jemnom napenení tohto čistiaceho prostriedku na vašu tvár pôsobia títo dvaja nežní giganti čarovne pomocou svojich silných absorpčných schopností, aby z upchatých pórov vytiahli olej, špinu a ďalšie škodlivé látky. Pomáhajú tiež pri znižovaní zápalu a začervenania, zatiaľ čo Bentonit je jedným z mála účinných domácich liekov na odstránenie jazvových tkanív a môže pomôcť pri zosvetľovaní stôp po akné na tvári.

Oba tieto prášky robia zázraky vnútorne i topicky a pomáhajú pri detoxikácii, odstránení nadmerného množstva mazu, kožného mazu, odumretých buniek pokožky a prebytočných baktérií, ktoré môžu mať za následok akné. Úžasne objasňujú a pomáhajú podporovať sviežu a žiariacu pokožku. 

Pre svoje úžasné liečivé vlastnosti sú pridané dve maslové blažené kvapky kakaa a bambuckého masla, ktoré sa po celé storočia používajú na ošetrenie poškodenej pokožky. Obidve látky majú vysoký obsah výživných látok, mastných kyselín, antioxidantov a vitamínov A, E a F, ktoré napomáhajú podpore nového zdravého rastu pokožky a napomáhajú hojeniu poškodenia kože spôsobenej akné.

Zámerne sme pridali glycerín. Toto vzácne tekuté zlato je často nedostatočne odhadované ako „len“ výplň alebo spojivo v produktoch starostlivosti o pleť. Tento 100% prírodný rastlinný produkt má nespočetné množstvo výhod a použití pre pokožku, vrátane zvlhčovania a boj proti akné.

Glycerín je zvlhčovadlo, čo znamená, že má schopnosť odvádzať vlhkosť zo vzduchu do vonkajšej vrstvy pokožky. Tiež vytvára ochrannú vrstvu, ktorá pomáha zadržiavať túto vlhkosť. To je skutočne dôležité počas čistenia a liečby akné, aby sa minimalizovala strata vody v dôsledku odparovania v mastnej pokožke a udržala ju hydratovanú a vyživenú. Tiež, glycerín prekypuje antibakteriálnymi vlastnosťami, ktoré akné a pupienky nenávidia!

A v neposlednom rade cieľová čiara ... naša úžasná štvorica! Tieto štyri supersilné éterické oleje boli pre tento recept zrejmou voľbou.

Levanduľa

Ak potrebujete upokojujúci éterický olej na boj proti akné, levanduľa je olej pre vás. Levanduľový éterický olej môže pomôcť upokojiť pokožku a zároveň zmierniť škvrny.

Aj keď si môžete myslieť, že nanesenie oleja na tvár by zhoršilo akné, rastlinné oleje ako levanduľa vám neupchajú póry a ideálne antibakteriálne a antiseptické vlastnosti vám môžu ponúknuť ideálne riešenie. Éterické oleje ako levanduľa majú schopnosť prirodzene zabíjať baktérie na pokožke a tiež ju chrániť od podráždenia a stresu. Levanduľa tiež pomáha vyrovnávať hladinu hormónov a ponúka mnoho ďalších výhod, ktoré podporujú lepšie zdravie pokožky.

Rozmarín

Rozmarín je dobre známy pre svoju schopnosť znižovať prebytočný maz na pokožke. Prírodný sťahujúci prípravok, rozmarín obsahuje aj protizápalové vlastnosti, o ktorých je známe, že zmierňujú začervenanie a opuchy, čo je ideálne riešenie na vyrážky. Tento všestranný olej s pravidelným používaním môže zlepšiť cirkuláciu, spevniť, tonizovať a vyčistiť pokožku.

Čajovník

Ak ste niekedy zažili silnú a antiseptickú vôňu oleja z čajovníkového oleja, potom uveríte tomu, že olej z čajovníkového oleja obsahuje niektoré vážne antibakteriálne, protiplesňové a protizápalové vlastnosti.

Mäta pieporná

Olej z mäty piepornej, aromatický extrakt alebo destilát z rastliny mäty piepornej, pôsobí ako čistiaci prostriedok a prostriedok na prekrvenie pokožky. Olej z mäty piepornej má tri kľúčové vlastnosti prospešné pri topickej liečbe akné. Ochladzuje pokožku, brzdí rast baktérií a znižuje produkciu testosterónu 5 ALPHA-reduktázy.

Poznámka: Aj keď je obsah éterického oleja v recepte nízky, niektorí ľudia sú na ne citliví. Ak ste to vy, vylúčte z receptu. Tieto éterické oleje sa tiež nepoužívajú nezriedené na pokožku. Vždy zmiešajte s ľahkým nosným olejom, ako sú naše konopné alebo šípkové oleje.

Tento recept stačí na naplnenie približne jednej 440 ml sklenenej nádoby s dávkovačom. 

Zloženie:

2 lyžice kakaového masla
1 polievková lyžica bambuckého masla
2 šálky tekutého kastílskeho mydla
2 lyžice glycerínu 
10 kvapiek vitamínu E 
3 lyžičky aktívneho uhlia
3 lyžičky bentonitovej hliny
20 kvapiek levanduľového éterického oleja
20 kvapiek rozmarínového éterického oleja
12 kvapiek éterického oleja z čajovníka
6 kvapiek mätového éterického oleja

Postup:

Odstráňte veko z nádoby. Nádobu vložte do hrnca naplneného asi 2 cm vody. Znížte teplotu na strednú.
Pridajte do kakao a bambucké maslo a jemne ich zahrievajte, kým sa neroztopia.
Odstráňte z tepla a vmiešajte vitamín E a glycerín.
Pridajte aktívne uhlie a bentonitový íl a miešajte, kým nebudú spojené s drevenou alebo sklenenou lyžičkou (nepoužívajte kov, pretože bude reagovať s hlinkou).
Pridajte kastílske mydlo, potom éterické oleje a premiešajte.
Nasaďte pevne dávkovacie veko. Teraz je pripravený na použitie.
Ako použiť:

Pred použitím nádobu jemne pretrepte zo strany na stranu, aby sa zmiešali niektoré usadené ingrediencie. Naneste čistiaci prostriedok na ruky a jemne vmasírujte do pokožky krúživými pohybmi so zameraním na mastné / problémové oblasti. Pamätajte na svoj krk! Po dokončení všetko dobre opláchnite teplou vodou (nie horúcou) a potom ju osušte čistým uterákom, neotierajte.

Ak chcete vidieť pozitívne výsledky, používajte tento čistiaci prostriedok každé ráno a večer.

Tip: Použite našu čiernu špongiu Konjac na ďalšie posilnenie a jemný píling.

Rutinu by ste mohli ukončiť ružovým hydrolátom.

Doporučujeme zakúpiť spolu s tovarom


Pozri.sk - vyhľadávačPricemania.sk – Porovnanie cien