logo template4

Bentonitová hlinka 100 g

Záručná doba:: 02.2031
Kód: g SKU6767
Dostupnosť: skladom 4 ks
1.99 bez DPH
2.39 ks
Sledovať produkt Pridať do obľúbených Zdielať

Bentonitová hlinka 

Bentonit je vysoko absorpčná hlinka, ktorá sa tvorí z vulkanického popola, ktorý starol a jeho farba sa môže líšiť od tmavošedej po zelenohnedú. Vďaka svojim hlbokým čistiacim vlastnostiam je ideálna pre mastnú a akné, citlivú pokožku. Pri mokrom rozťahovaní absorbuje niekoľkokrát svoju suchú hmotu vo vode. Bentonitová hlinka sa môže používať vo vlasových aj tvárových maskách.

Vedecký názov pre bentonitovú hlinku je hydratovaný kremičitan hliníka, ktorý sa vzťahuje na jeho koloidné vlastnosti alebo schopnosť absorbovať až 10-násobok svojej hmotnosti vo vode. Bentonitový íl sa používa aj ako ekologický tmel pre sladkovodné rybníky a studne a pri výstavbe vytvára vodotesné bariéry okolo základových stien.
 
Bentonit je liečivá forma zeme používaná po stáročia na výživové doplnky a detoxikáciu. Tento vysoko prečistený bentonit sa používa vo veľkej miere na výrobky pre osobnú starostlivosť a kozmetiku.
Spĺňa normy na použitie vo farmaceutických prípravkoch, ako sú pleťové mlieka, liečivé pleťové krémy, masti, pleťové krémy, masti, viazanie tabliet, práškové prípravky a oveľa viac.
 
Používa sa v kozmetických prípravkoch ako pigmentové spojivo a suspendačné činidlo. Pôsobí ako zahusťovadlo v pleťových vodách, krémoch, tekutých pleťových čistiacich prostriedkoch, šampónoch proti lupinám, telovým púdrom, dezodoračným sprejom, dezodoračným tyčinkám a mnohým ďalším.
 
Popis: Bentonit je purifikovaná prírodná krémovo zafarbená hlina z nánosov zvetrávaného sopečného popola navrstveného na starodávnych formáciách morského dna. Je to vysoko mineralizovaná hlina s expandujúcou kryštálovou mriežkou 2: 1 a veľmi plastickými vlastnosťami.
 
Bentonit - ako reakcia na vodu: „Sendvičové, naskladané hlinené doštičky sa posunú od seba. Bentonit priťahuje vodu na svoju negatívnu tvár a magneticky zadržiava vodu na svojom mieste. Táto jedinečná vlastnosť spôsobuje, že Bentonit absorbuje 7 až 10-násobok svojej vlastnej hmotnosti vo vode, je schopný napučať až 18-násobok svojho suchého objemu. Jeho molekulárna štruktúra sa mení s pridaním vody, ktorá vytvára elektrický náboj, na ktorý sa viažu toxíny.

Ako použiť:
Na prípravu domácej masky sa zmieša s vodou, mliekom, nosným olejom alebo inou tekutinou.
zloženie:
Prášok z bentonitového ílu