€ / EUR

Vyberte menu

$ / USD

£ / GBP

Kč / CZK

€ / EUR

  logo template4

Túžobník brestový BIO 100 / 500 g

vyberte veľkosť:
100 g bylina 6.390
500 g bylina 27.390
100 g kvety trené 8.590
500 g kvety trené 39.790
Záručná doba:: 24 mesiacov
Kód: vds 616
Dostupnosť: na sklade
Cena bez DPH: 5.33
6.39 ks

Túžobník brestový BIO

Flores Spiraeae, Filipendula ulmaria

Bylinkový rez túžobníka - Vyháňa horúčkové prechladnutia
Túžobník ako liečivú rastlinu poznali už starí Gréci, aj keď pod menom, ktoré sa dnes už nepoužíva. V stredoveku sa rastline hovorilo kozia brada a používala sa proti červenej úplavici. V bylinnej knihe publikovanej v roku 1678 je zvýraznený účinok, ktorý sa s túžobníkom spája dodnes: Autor Petro Nylando v tom čase odporúčal rastlinou ošetrovať horúčky, čistiť krv, ale tiež ako hemostatický prostriedok, na posilnenie srdca, močopudné, spazmolytické a potiace účinky. Túžobník, ktorý sa získava z kvitnúcich, sušených stoniek rastliny a kvetov, môže pomôcť pri nekomplikovanom prechladnutí. Hovorí sa o ňom, že má účinok znižujúci horúčku, môže pôsobiť proti zápalu a má hojivý, sťahujúci účinok na boľavé sliznice, ktoré sa často vyskytujú pri nachladnutí. Bylina je však o niečo slabšia ako kvety rastliny.

zložky
Alantoín
Fenolové glykozidy (monotropitín a spiraeín)
esenciálne oleje
Flavonoidy
Triesloviny
Salicylátové zlúčeniny

Čaj 
1 čajovú lyžičku bylinky 150 ml vriacej vody. Pred filtrovaním bylinky nechajte čaj zakryté odpočívať 10 až 15 minút.

Dávkovanie
Môžete piť najmenej 3 šálky čaju denne - kým príznaky neustúpia. Čaj túžobníka možno použiť aj deťmi. Maximálna denná dávka pre deti vo veku od 1 do 4 rokov je 1 až 2 g / deň, pre deti vo veku od 4 do 10 rokov je to 2 až 3 g / deň. Najlepšie je pred použitím konzultovať s lekárom.

Riziká a vedľajšie účinky
Riziká a vedľajšie účinky nie sú známe pri použití správnych dávok. Ak ste však alergický na salicyláty, mali by ste sa zdržať používania. Okrem toho sa neodporúča používať počas tehotenstva a dojčenia.

Pozri.sk - vyhľadávačPricemania.sk – Porovnanie cien