€ / EUR

Vyberte menu

$ / USD

£ / GBP

Kč / CZK

€ / EUR

logo template4

Sezamové tahini, pečené, Maristo, 280 g

Výrobca: maristo
Záručná doba:: 24 mesiacov
Kód: zdr 71001244
Dostupnosť: na sklade
4.92 bez DPH
5.90 ks
Sledovať produkt Pridať do obľúbených Zdielať

Sezamové tahini, pečené, Maristo, 280 g

- 100% prírodný produkt
- Obsahuje pečený sezam
- Bez pridaného cukru alebo iných prísad

Sezamové tahini je ľudovou medicínou uznávaný ako elixír pre gastrointestinálny trakt. (1-2 polievkové lyžice pred jedlom - na zápal žalúdka a vredy). Tento efekt je spôsobený jeho vysoko kvalitnými tukmi. Obsahuje tiež esenciálne aminokyseliny (čo z neho robí výživnú potravinu), vitamíny - E (ktorý je silným antioxidantom), PP, B1 a stopové prvky - kremík, fosfor, horčík, draslík. Vďaka vysokému obsahu vápnika je vhodný pre deti (rast kostí) a dospelých (znižuje riedenie kostného vápnika). Pomáha pri bolestiach hrdla.

Tahini je v skutočnosti mletý sezam. Semená obsahujú: 60% tuku, kyseliny olejovej a linolovej, 19% bielkovín a 17,5% rozpustných sacharidov.

Vďaka vysokému obsahu vápniku sa sezamové tahini odporúča na posilnenie pohybového aparátu. Je obzvlášť vhodný na použitie u detí - na posilnenie tela, ako aj u starších žien - proti osteoporóze.

Sezamové tahini dopĺňa energiu obličiek, ktorá ovplyvňuje kvalitu kostného tkaniva, tiež tvorbu krvi (pri anémii), zvyšuje množstvo a kvalitu spermií (neplodnosť u mužov), ovplyvňuje kvalitu vlasov - ich rast, tiež ovplyvňuje sluch.

Sezamové tahini zvyšuje dĺžku života!

Zloženie:

Pečené sezamové semiačka.

Neobsahuje žiadne cukry, konzervačné látky, farbivá a chemikálie!

Nutričné ​​hodnoty na 100 g:

Energia - 644 kcal
Celkový tuk - 56 g
Nasýtený tuk - 8 g
Cholesterol - 0 g
Sacharidy - 7,4 g
Bielkoviny - 22,8 g
Vláknina: 2,5 g
Soľ: 0 g

Omega 6: 22 g
Omega 8: 18 g
Železo: 9 mg

Použitie:

Môže sa konzumovať samostatne a ako doplnok k mnohým potravinám - na raňajky, obed alebo večeru. Môže byť kombinovaný s medom, aby sa dosiahla jedinečná chuť. Môžu ho používať diabetici.

Balenie: 280 g do sklenenej nádoby