€ / EUR

Vyberte menu

$ / USD

£ / GBP

Kč / CZK

€ / EUR

  logo template4

Lipa kvety BIO, celé sušené / prášok, 100 / 500 g

vyberte veľkosť:
100 g sušená, rezaná BIO 9.490
500 g sušená, rezaná BIO 48.000
100 g prášok 8.900
500 g prášok 43.900
Záručná doba:: 24 mesiacov
Kód: vds 612
Dostupnosť: na sklade
Cena bez DPH: 7.42
8.90 ks

Lipa kvety BIO

Rez lipového kvetu - Tiliae flos - V pokoji vládne sila
Svoje miesto má v každej dedine: honosná lipa je dodnes v našom strede. Je symbolom mieru. Nielen vonku. So silou lipy by mal byť možný aj vnútorný pokoj. Kvety lipy sa považujú za osvedčený prostriedok proti stresu. V ľudovom liečiteľstve sa z nich pripravuje čaj miernej chuti. Dúšok po dúšku, má nielen rozptýliť akýkoľvek nepokoj, ale používa sa aj na liečbu horúčkovitého prechladnutia, kašľa spojeného s nachladnutím a zápalov slizníc horných dýchacích ciest. Problémy s močovým mechúrom a obličkami by sa tiež mali dať ľahko zlepšiť pomocou lipového kvetu.

zložky
Flavonoidy
Deriváty kyseliny hydroxycimovej
Sliz
Triesloviny
Glykozidy
esenciálne oleje

Čaj z lipového kvetu
Za týmto účelom pridajte 1 lyžičku rozdrveného lipového kvetu do 150 ml studenej vody a pomaly priveďte zmes do varu. Potom nechajte čaj 5 - 10 minút lúhovať a kvety preceďte. Nebojte sa, zvýšené potenie po pití čaju je v tomto prípade dobrým znamením: malo by to pomôcť čaju z lipového kvetu rýchlejšie vyliečiť chlad. Čaj vyrobený z lipových kvetov a iných upokojujúcich liečivých rastlín, ako sú ovocie anízu, tymián alebo baza, môže pomôcť pri strese alebo ťažkostiach so zaspávaním.

Inhalácia kvetov lipy
Do veľkej širokej misky s 500 ml horúcej vody (nie vriacej) vložte 40 g lipového kvetu, 30 g harmančekového kvetu a 15 g šalviových listov a tymian. Pri vdýchnutí si položte veľký uterák na hlavu, aby pary nemohli unikať.

dávkovanie
Denne môžete vypiť až 2 - 4 šálky čaju z lipového kvetu. Inhalujte 2 až 3 krát denne, podľa intenzity prejavov.

Riziká a vedľajšie účinky
Nie sú známe žiadne riziká ani vedľajšie účinky. Kvôli ľahkému účinku môžu lipový kvet brať aj deti. V takom prípade by ste sa však mali predtým porozprávať s lekárom.

Pozri.sk - vyhľadávačPricemania.sk – Porovnanie cien