€ / EUR

Vyberte menu

$ / USD

£ / GBP

Kč / CZK

€ / EUR

logo template4

 

Olive Squalane / olivový skvalén

vyberte hmotnosť:
10 ml 3.590
50 ml 10.900
100 ml 21.900
Záručná doba:: 24 mesiacov
Kód: vg vds SKU9845
Dostupnosť: na sklade
2.99 bez DPH
3.59 ks
Sledovať produkt Pridať do obľúbených Zdielať

Olive Squalane / olivový skvalén 

Skvalén získaný z nezmydliteľnej frakcie olivového oleja.

Skvalán sa prirodzene vytvára v ľudskom tele a je obsiahnutý v maze, vďaka čomu je zvlášť vhodný na starostlivosť o vlasy a pokožku. Náš skvalán je výlučne rastlinný, extrahovaný z olivového oleja. Je to číra kvapalina s ľahkou konzistenciou a bez arómy. Hydratuje, zjemňuje a pomáha obnovovať pokožku. Absorbuje sa rýchlo. Vhodný pre každý typ pleti.
Ako použiť:
Používajte priamo alebo do olejov, krémov, pleťových vôd, masky na vlasy.

Vyrobte si pleťové sérum na zrelú a citlivú pokožku

Čo je potrebné?
15 ml avokádového oleja
5 ml skvalánu olivového oleja
10 ml marhuľového oleja
5 kvapiek éterický olej harmančeka.
Zmiešajte základné oleje v 30 ml fľaši z tmavého skla. Pridajte éterický olej. Zatvorte a dobre pretrepte. Vhodný na dennú aj nočnú starostlivosť a na jemnú pokožku pod očami.
 
Olive Squalane je luxusné a sofistikované zvlhčovacie činidlo, ktoré sa vo veľkej miere používa vo farmaceutickom a kozmetickom priemysle. Aj keď je možné ho získať z niekoľkých rastlinných zdrojov vrátane cukru, olivový olej je rastlinný zdroj, ktorý je v tomto ochrannom „zelenom“ zmäkčovadle najhojnejší, čo vyplýva z nezmydliteľných frakcií olivového oleja.
 
Skvalán sa ľahko vstrebáva do ľudskej pokožky, pretože je derivátom nenasýteného terpénového uhľovodíka zvaného skvalén, mastnej molekuly, ktorá sa prirodzene vyskytuje v kožnom maze. S pribúdajúcim vekom začína prirodzená produkcia skvalénu na pokožke klesať, takže výrobky so skvalánom sú hodnotnejšie, pretože pokožka začína strácať vlhkosť, hladkosť a silu. Vďaka týmto výhodám je Squalane obľúbenou ingredienciou v produktoch pre starostlivosť o pleť a vlasy.
 
Vzhľad: Olive Squalane je číry a bezfarebný. Pri nízkych teplotách je tekutina.
 
Výhody: Skvalán preniká rýchlo a ľahko do pokožky, aby poskytoval vlhkosť, zvýšenú elasticitu a pružnosť. Zvyšuje zadržiavanie vody v pokožke, zanecháva ju na dotyk hydratovanú, jemnejšiu a mäkšiu, bez zanechania mastných alebo lepkavých zvyškov. Z tohto dôvodu sa môže aplikovať na pokožku aj na vlasy „čisté“ ako sérum, alebo sa môže zmiešať do formulácií prírodných produktov spolu s inými olejmi a môže fungovať ako nosič, ktorý poskytuje vynikajúci základ.
 
Olive Squalane pomáha minimalizovať výskyt vrások a trhlín spôsobených extrémnou suchosťou a poškodením, vďaka čomu je ideálny na použitie nielen na tvári, ale aj na kutikule, päty, na lakte a kolená. Okrem toho chráni pred tvrdými účinkami prvkov, UV žiarením a znečistením. Vďaka nekomedogénnej kvalite je Squalane vhodný pre všetky typy pleti, dokonca aj pre mastnú pleť.
 
Používa sa na vlasy, vykazuje Squalane rovnakú hydratačnú aktivitu ako na pokožke, pracuje na vylúhovaní prameňov vlhkosťou, napodobňuje funkciu jej prirodzeného kožného mazu, chráni pred poškodením spôsobeným počasím, na opravu poškodenia, ako sú rozštiepené konce a na zachovanie jemnosti vlasov.
 
Použitie: Pridanie olivového skvalánu do kozmetických prípravkov im pomáha zachovať si svoje vlastnosti a výhody, ako napríklad zamýšľanú viskozitu, aj keď sú vystavené teplotám v rozmedzí od -30 ° C do 250 ° C. Skvalán tiež pomáha konečným produktom zostať výnimočne stabilnými voči oxidácii, strate vlhkosti, žluknutiu a stuhnutiu.
 
Odporúčané použitie: Olive Squalane je kompatibilný s rastlinnými olejmi, voskami, organickými rozpúšťadlami a estermi, ako aj s ďalšími zložkami, ktoré zdieľajú jeho lipofilnú kvalitu. Počas olejovej fázy sa môže včleniť do kozmetických prípravkov na maslo, krémy a pleťové vody v množstve 2% až 30%.
 
Skladovanie: Aj keď sa očakáva, že výrobok zostane stabilný, aj keď je vystavený extrémnym teplotám, odporúča sa ho uchovávať na chladnom a tmavom mieste, aby sa zachovala čerstvosť a dosiahla maximálna životnosť.

Zloženie (INCI): Squalane/ Olea Europaea Fruit Oil