€ / EUR

Vyberte menu

$ / USD

£ / GBP

Kč / CZK

€ / EUR

  logo template4

Mrkvový macerát, vitamín A, Beta-karotén, 50/100 ml

vyberte veľkosť:
50 ml1 5.590
100 ml2 7.490
Výrobca: efiore
Záručná doba:: 24 mesiacov
Kód: e 5903890444648
Dostupnosť: skladom 3 ks
Cena bez DPH: 4.66
5.59 ks

Mrkvový macerát, vitamín A, Beta-karotén, 50/100 ml

Mrkvový olej 100% prírodný samoopaľovací prípravok! Zlaté, prirodzené opálenie

Olejový, mrkvový macerát má charakteristickú, jemnú vôňu a intenzívnu oranžovo-červenú farbu. Získava sa niekoľkotýždňovým macerovaním divej mrkvy daucus carota v slnečnicovom oleji lisovanom za studena. Mrkva obsahuje prekurzory vitamínu A, vitamíny B1, B2, C, minerály a je bohatá na beta karotén.

Mrkvový olej je známy aj ako karoténový olej - vďaka obsahu vyše 600 druhov karoténu sa používa ako prírodný samoopaľovač, už po prvom použití dodáva pokožke teplú, matnú hnedú farbu sviežeho opálenia. Aktivuje fyziologické funkcie pokožky, obnovuje jej elasticitu, jemnosť a hladkosť. Pôsobí proti vráskam a regeneruje vďaka obsahu vitamínov A, B, C, E a F, je bohatý na minerály a mastné kyseliny a chráni pred škodlivým UV žiarením, preto sa mrkvový olej výborne hodí ako olej na opaľovanie.

Mrkvový olej sa v kozmetickom priemysle používa ako prídavok do emulzií, pleťových vôd určených na suchú, šupinatú a zrelú pleť, tiež ako prídavok do ochranných krémov či do kozmetiky po opaľovaní.

Olej má napínacie a upokojujúce vlastnosti, zlepšuje delenie buniek a zabraňuje zapadaniu vrások do pokožky. Tónuje, chráni a vyrovnáva tón pleti.
Ľahko sa rozotiera a ihneď po použití oleja má pokožka viditeľné pekné opálenie.

Môžete ho použiť po zriedení iným olejom, napríklad sladkým mandľovým alebo makadamiovým olejom. Potom sa vyhneme príliš intenzívnemu stmavnutiu pokožky, ale aj farba bude rovnomernejšia. Olej je možné pridávať do roztopeného bambuckého masla, babassu či kokosového oleja, ale aj do hotových pleťových vôd, krémov a pod.

Dôležité: Mrkvový olej by mal byť dobre uzavretý, skladovaný bez vzduchu a svetla, určený na rýchlu spotrebu, pretože je veľmi citlivý na kyslík a svetlo. Pri kontakte s oblečením ich môže zafarbiť do oranžova.

Zloženie: helianthus annuus seed oil, daucus carota sativa extract

Kapacita 50 / 100 ml fľaša z tmavého skla s praktickou pumpičkou

Pozri.sk - vyhľadávačPricemania.sk – Porovnanie cien