logo template4

DIY maska z morských rias a hliny

DIY maska z morských rias a hliny

Táto revitalizujúca pleťová maska ​​z morských rias a hlinky hlboko vyčistí a rozjasní vašu pleť pomocou jednoduchých prírodných zložiek.

Prášok z morských rias je bohatým zdrojom vitamínov vrátane vitaminu B12 a vitamínu E, aminokyselín, minerálov, stopových prvkov a ďalších výživných látok. Po nanesení na pokožku pôsobia morské riasy ako silný čistič, ktorý odlupuje a odťahuje nečistoty a dodáva im blahodarné vlastnosti. Prášok z morských rias je vhodný pre všetky typy pleti, vrátane suchej, starnúcej a aknóznej.

Vybrali sme tiež rad éterických olejov, ktoré sú známe svojimi liečivými, vyrovnávacími a omladzujúcimi vlastnosťami. Sú obzvlášť dobré na suchú a starnúcu pleť a v tejto ílovej pleťovej maske fungujú naozaj dobre.

Zloženie:
2 lyžice prášku z fucus
2 lyžice bielej kaolínovej hliny
1 lyžica ricínového oleja alebo olivového oleja
2-3 lyžice destilovanej vody
1 lyžička medu
4 kvapky éterického oleja ylang ylang
2 kvapky éterického oleja z pačuli
2 kvapky citrónového éterického oleja
Postup:
V sklenenej nádobe na miešanie zmiešajte prášok z morských rias a hlinku pomocou nekovového riadu (kovový riad bude reagovať s hlinkou).
Najskôr pridáme vodu a vymiešame hrudky.
Pridajte olej, med a éterické oleje a miešajte, kým sa z textúry nestane hladká pasta. V prípade potreby pridajte viac oleja.
Ako použiť
Tento recept vystačí až na dve aplikácie.

Ak chcete použiť, naneste štetcom na navlhčenú tvár a krk tenkú vrstvu, aby ste sa vyhli jemnému očnému okoliu. Nechajte pôsobiť 15 - 20 minút a umyte teplou vodou.

Tip: Postupujte s ružovým hydrosolom.

Doporučujeme zakúpiť spolu s tovarom


Pozri.sk - vyhľadávačPricemania.sk – Porovnanie cien