€ / EUR

Vyberte menu

$ / USD

£ / GBP

Kč / CZK

€ / EUR

logo template4

Posledných 10 rakytníkových sirupov ako darček pre vás!

Poznáte produkty od spoločnosti Faunus Plant ?

Objednajte si teraz produkty značky Faunus Plant za zvýhodnené ceny, za minimálne  30 Eur a získate ako darček Sirup z rakytníka 200 ml. 

Platí pre prvých 30 objednávok nad 30 Eur.

Nakupovať

 

Jastrabník chlpánik 100 / 500 g

vyberte veľkosť:
100 g 9.790
500 g 49.590
Záručná doba:: 24 mesiacov
Kód: vds 561
Dostupnosť: na sklade
Cena bez DPH: 8.16
9.79 ks

Jastrabník chlpánik

Musíte sa naozaj pozrieť dvakrát, aby ste si nezamenili jastrabník s púpavou, pretože tvar kvetu aj rast sú úžasne podobné. Rozdiel je zrejmý najmä vo farbe, pretože najznámejšie odrody byliny, na rozdiel od púpavy, kvitnú na poliach a otvorených lesných plochách v našich zemepisných šírkach oranžovo-červenou farbou. Botanicky sú aj napriek tomu úzko prepojené, hoci jastrabník vytvára tienistú existenciu, pretože je oveľa menej známy ako jeho žiarivo žltý dvojník. Flavonoidy, éterické oleje a triesloviny robia z jastrabníka rastlinu, ktorú Hildegarda von Bingen spomenula na začiatku svojich pozoruhodných spisov. Podľa legendy je to práve táto rastlina zodpovedná za skvelý zrak jastraba.

Čaj z Hieracium pilocella si môžete ľahko pripraviť sami. Pridajte asi dve kopcovité lyžičky bylinky a zalejte ich 250 ml vriacej vody. Po 10 minútach máčania je čaj hotový a podľa želania je možné ho osladiť alebo doladiť citrónom. To platí najmä pre tých, pre ktorých sú horké látky rastliny príliš dominantné. 

Zloženie: jastrabník sušený a nakrájaný

Pokyny pre skladovanie: chladné, suché a vždy zatvorené

Pozri.sk - vyhľadávačPricemania.sk – Porovnanie cien