€ / EUR

Vyberte menu

$ / USD

£ / GBP

Kč / CZK

€ / EUR

logo template4

Posledných 10 rakytníkových sirupov ako darček pre vás!

Poznáte produkty od spoločnosti Faunus Plant ?

Objednajte si teraz produkty značky Faunus Plant za zvýhodnené ceny, za minimálne  30 Eur a získate ako darček Sirup z rakytníka 200 ml. 

Platí pre prvých 30 objednávok nad 30 Eur.

Nakupovať

 

Hroznová múka OPC BIO

vyberte veľkosť:
100 g 4.990
500 g 18.900
1000 g 33.900
Záručná doba:: 24 mesiacov
Kód: vds 039
Dostupnosť: na sklade
Cena bez DPH: 4.16
4.99 ks

Hroznová múka OPC BIO

Na rozdiel od mnohých doplnkov výživy vo forme kapsúl ponúka naša prírodná hroznová múka bohatý zdroj OPC a veľa vlákniny (asi 50%), a tak predstavuje cenný doplnok vyváženej stravy.

Celkový obsah polyfenolov je asi 120 mg / gram hroznovej múky. Väčšina distribútorov hroznovej múky a extraktu porovnáva celkový obsah proantokyanidínov (obsah polyfenolov) s obsahom OPC. Existujú dva dôvody: Dlhodobo neexistovala presná definícia dĺžky reťazca, z ktorej by sa dalo hovoriť o oligomérnych proantokyanidínoch (OPC). Druhý dôvod je v procese merania. Pomocou doteraz štandardizovaných fotometrických metód je možné merať iba celkový obsah, nie však v akej forme sa vyskytujú proantokyanidíny (s krátkym reťazcom, s dlhým reťazcom).
Teraz existuje metóda, ktorou sa to dá zmerať, ale je veľmi drahá a časovo náročná. V tejto súvislosti možno predpokladať, že takmer všetci poskytovatelia OPC označujú obsah celkových proantokyanidínov.

Štúdie o OPC na červenom hrozne a hroznových semenách preukázali toto:

Hroznové semená: na základe celkového proantokyanidínu obsahujú hroznové semená medzi 75 - 81% OPC
Škrupina z hroznových jadierok: na základe celkového proantokyanidínu obsahuje škrupina z hroznových semienok medzi 94 - 98% OPC
(Počas analýz boli testované hroznové jadierka z rôznych druhov)

Pod plášťom sa rozumie membrána okolo jadier, ktorá váži mnohokrát menej ako jadrá. Na základe týchto analýz a skutočnosti, že prirodzený rozsah fluktuácie sa líši len málo, možno predpokladať, že celkový obsah 121 mg / g polyfenolov obsahuje najmenej 75% + x OPC. Takže najmenej 90 mg / g čistého OPC. Polovica čajovej lyžičky, to znamená asi 2 g hroznovej múky, obsahuje asi 240 mg polyfenolov a najmenej 180 mg čistého OPC.

Zloženie: múka z hroznových jadier, bio

Odporúčaný príjem: 2 g (pol čajovej lyžičky) hroznovej múky denne. Existuje mnoho spôsobov, ako môžete začleniť hroznovú múku do svojej bežnej stravy. Hroznová múka sa môže konzumovať čistá, v jogurte, na a na chlebe, so šalátmi a oveľa viac.

Tip: Hroznová múka veľmi dobre dopĺňa vitamín C, môžete napr. Zmiešajte múku z hroznových jadier s acerolou alebo camu camu pre ešte účinnejší doplnok výživy.


Priemerné výživové hodnoty na 100 g
1 129 kJ / 273 kcal
Bielkoviny 10,4 g
tuky 5,7 g
z toho nasýtené mastné kyseliny 1,4 g
mononenasýtené mastné kyseliny 0,8 g
polynenasýtené mastné kyseliny 3,5 g 
sacharidy20,0 g
z toho cukor 5,7 g
Vláknina 56,6 g
Bielkoviny 9,5 g
Soľ 1,71mg

Pôvod: EÚ
Skladovanie: na suchom a chladnom mieste.
Ako použiť:

Môže sa používať ako prísada v kuchyni na prípravu koláčov, kompotov, džemov, šalátov, môže sa pridávať do prírodného jogurtu, môže sa miešať do obilnín alebo sa môže konzumovať vo vode.
 
Pozri.sk - vyhľadávačPricemania.sk – Porovnanie cien