logo template4

Cordyceps prášok 100g

Výrobca: naturisti
Záručná doba:: uvedená na obale
Kód: 6426282675158
EAN: 3800231699083
Dostupnosť: skladom 2 ks
18.25 bez DPH
21.90 ks
Sledovať produkt Pridať do obľúbených Zdielať

Cordyceps prášok 100g

V čínskej medicíne a kultúre sa Cordyceps sinensis považuje za veľmi vzácnu liečivú bylinu. Už viac ako tisíc rokov sa Cordyceps sinensis používa ako tonikum na zvýšenie zdravia a vitality, na boj proti starnutiu a na prevenciu niektorých chorôb súvisiacich s vekom. Cordyceps bol kvôli svojej vzácnosti vyhradený pre použitie cisárskej a kráľovskej rodiny v starej Číne. Cordyceps sa dnes používa na liečbu nedostatočného jin a jang obličiek spôsobených nadmernou fyzickou námahou alebo chronickým ochorením. V čínskej medicíne obličky uchovávajú jing (esenciu života) a kontrolujú nielen metabolizmus tekutín (spolu so slezinou a pľúcami), ale aj zdravé sexuálne fungovanie, zdravie kostí a sluch.
 
Pleseň Cordyceps kolonizuje larvy (húsenice) rodu Thitarodes. Po úplnom infikovaní a požití hostiteľského hmyzu rastie huba na stopku, ktorá uvoľňuje nové spóry, aby sa proces mohol znova začať. Zvyšky húsenice a plodnice (huby) sa zbierajú na použitie. Jemne sa čistia a sušia a po varení sú huby bez náznaku pôvodného hmyzu. Huba Cordyceps sa zhromažďuje z voľnej prírody na vysokohorských trávnych porastoch na úpätí pohoria Himaláje v Tibete a Bhutáne. V divočine sú kordycepsy pomerne zriedkavé a kvôli zvýšenej popularite sa nadmerne zberajú. Cordyceps sa pestuje na zrnách (predovšetkým ryža a sójové bôby). Náš prášok Cordyceps je kultivovaný, nie divoký. Vyrába sa pomocou extrakcie vody, filtrácie, zahustenia, sušenia a preosievania.

Návod na použitie:
Odporúčaná denná dávka je 1 - 2 gramy (1 / 2-1 čajové lyžičky) až trikrát denne. Môže byť zmiešaný s vodou, džúsmi alebo smoothies. Niektoré knihy odporúčajú, aby sa ľuďom, ktorí užívajú imunosupresíva, napríklad cyklosporín (používajú sa na zabránenie rejekcie transplantátov orgánov), nemali používať Cordyceps, pretože by to mohlo narušiť účinky liekov.
Upozornenie: Doplnky stravy by sa nemali používať ako náhrada pestrej, vyváženej stravy a zdravého životného štýlu. Neprekračujte odporúčanú dennú dávku. Skôr ako užijete akýkoľvek doplnok stravy, poraďte sa s lekárom.

Nutričné ​​hodnoty na 100 g:
Energia - 1616 kJ / 388 kcal
Tuk - 14,83 g,
z toho nasýtené - 3,35 g
Sacharidy - 13,69 g,
z toho cukry - <0,50 g.
Potravinová vláknina 26,89 g
Proteín - 36,44 g
Soľ - 0,08 g
zloženie:
Kultivovaný prášok Cordyceps sinensis