logo template4

Carbomer 940 na gély

vyberte veľkosť:
50 g1 5.290
200 gVypredané 15.790
1000 gNa objednávku cez email, obchod@vegis.sk 75.900
Záručná doba:: 24 mesiacov
Kód: f 2251
Dostupnosť: skladom 1 ks
4.41 bez DPH
5.29 ks
Sledovať produkt Pridať do obľúbených Zdielať

Carbomer 940 na gély

Polymér sa zahušťovacím a suspenzným efektom. Ideálna surovina pre výrobu transparentných liehových a vodných gélov. Je vyrobený z najkvalitnejších surovín, takže je vhodný pre výrobu najrôznejších kozmetických výrobkov.

Karbomér je termín používaný pre rad polymérov primárne vyrobených z kyseliny akrylovej. Carbomery sú biele, nadýchané prášky, ktoré sa však často používajú ako gély v kozmetike a výrobkoch osobnej starostlivosti. Karboméry možno nájsť v širokej škále typov výrobkov vrátane výrobkov na pokožku, vlasy, nechty a make-up, ako aj v prostriedkoch na čistenie zubov.

Prečo sa používa v kozmetike a výrobkoch osobnej starostlivosti?
Karboméry pomáhajú distribuovať alebo suspendovať nerozpustnú pevnú látku v kvapaline. Používajú sa tiež na to, aby sa emulzie nerozdelili na svoje olejové a tekuté zložky. Karboméry sa často používajú na kontrolu konzistencie a toku kozmetických výrobkov a výrobkov osobnej starostlivosti.

Karboméry sú veľké molekuly pripravené z relatívne malých chemických zlúčenín nazývaných monoméry. Monoméry používané na výrobu karbomérnych polymérov sú kyselina akrylová a polyalkenylpolyétery.

Karboméry sú si chemicky podobné, líšiace sa navzájom molekulovou hmotnosťou a viskozitou. Karboméry majú schopnosť absorbovať a zadržiavať vodu a tieto polyméry môžu napučať na mnohonásobok pôvodného objemu.

INCI kozmetického výrobku alebo výrobku osobnej starostlivosti môže byť názov Carbomer spojený s číslom ako 910, 934, 940, 941 a 934P. Tieto čísla znamenajú molekulovú hmotnosť a špecifické zložky polyméru.

Popis: Polyvinylkarboxymér zosieťovaný étermi pentaerytritolu. Používa sa ako prostriedok na zvýšenie viskozity alebo želatinačné činidlo predovšetkým v systémoch, kde sa vyžaduje čírosť alebo viskozita. Biely prášok. Rozpustný vo vode. Hodnota pH: 2,7 - 3,3 (0,5% roztok pri 25 ° C). Viskozita: 45 000 - 70 000 cps (0,5% roztok).
CAS: 9003-01-4 alebo 76050-42-5
Názov INCI: Carbomer 940
Výhody:
Pôsobí ako silné, na pH citlivé gélovacie zahusťovadlo užitočné na výrobu čírych gélov
Stabilizuje emulzie
Použitie: Typická úroveň použitia 0,1 - 0,5% v závislosti od typu požadovanej viskozity formulácie. Karbomér musí byť dôkladne premiešaný a hydratovaný. Zvýšením pH na> 6,0 sa získa gélová štruktúra. Neutralizácia sa môže uskutočniť pomocou anorganických báz, ako je NaOH alebo KOH. Len na vonkajšie použitie.
Aplikácie: Gélové krémy, gély na vlasy a ďalšie gély, krémy
Zdroj suroviny: kyselina akrylová
Výroba: Karbomér sa vyrába polymerizáciou kyseliny akrylovej za vzniku vysokomolekulárnych zosieťovaných polymérov kyseliny akrylovej (kyselina polyakrylová).
Testovanie na zvieratách: Netestované na zvieratách
GMO: Bez GMO (neobsahuje zložky pochádzajúce z rastlín)
Vegán: Neobsahuje zložky pochádzajúce zo zvierat

USMERNENIA

Pridajte iba kvapalinu izbovej teploty
Kompatibilita: pretože Carbomer 940 je aniónová viskozita je ovplyvnená katiónmi (najmä sodíkom) a budete musieť pred použitím neutralizovať.
pridanie ďalších zložiek fázy, aby sa minimalizoval dopad, inak sa neutralizuje konečná formulácia
Neutralizácia: roztok úplne nezhustne, kým nebude neutralizovaný (pH zvýšené)

*neutralizačné zložky (v pomere):

NaOH (hydroxid sodný): Začnite s hydroxidom sodným a pripravte 25% roztok destilovanou vodou. Z tohto riešenia by ste spravidla použili 2 diely NaOH na každý 1 diel Carbomeru 940.
KOH (hydroxid draselný): Začnite hydroxidom draselným a pripravte 25% roztok destilovanou vodou. Z tohto riešenia by ste spravidla použili 2 diely KOH na každý 1 diel Carbomeru 940.

TIPY :
1. Hydratácia karboméru: karbomer 940 by sa mal dávať do suchej nádoby, do ktorej sa pridá množstvo destilovanej / deionizovanej vody pri izbovej teplote vo vašom vzorci. Karbomér 940 by sa potom mal nechať napučať / hydratovať. PH gélu Carbomer bude pred neutralizáciou asi 3,3 (pozri 4).
2. Keď je karbomér úplne hydratovaný a pokiaľ vzorec neobsahuje zložky, ktoré môžu mať problémy s kompatibilitou s karbomérom (pozri 3), zapracujte zvyšné vodné zložky a v prípade potreby zahrejte. Ak je to vhodné, začleňte ďalšie fázy.
3. Kompatibilita: Karbomer 940 je aniónový, a preto môže mať problémy s kompatibilitou s akýmkoľvek katiónovým materiálom. Sodík (soľ) môže mať negatívny vplyv na viskozitu produktov Carbomer 940. Aby ste minimalizovali tieto negatívne účinky, pred pridaním do ďalších fáz / prísad neutralizujte (pozri 4) karbomérový gél.
4. Neutralizácia: Výhodne by sa neutralizácia uskutočnila na konci formulácie. Toto by bol pokyn vo všetkých prípadoch, okrem prípadov uvedených v bode (3). Je to lepšie, pretože karbomér produkt úplne nezhustne, kým nezvýši pH. Vďaka tomu je s formuláciou ľahšie pracovať.