€ / EUR

Vyberte menu

$ / USD

£ / GBP

Kč / CZK

€ / EUR

  logo template4

Bambucké maslo rafinované, jemné 120 ml

Výrobca: efiore
Záručná doba:: 24 mesiacov
Kód: e 5903887123730
Dostupnosť: skladom +2 ks
Cena bez DPH: 4.33
5.19 ks

Bambucké maslo rafinované, jemné 120 ml

Bambucké maslo rafinované čisté, bez prísad, dokonalá konzistencia hutného telového masla, perfektné v kombinácii s esenciálnymi olejmi

Bambucké maslo (tiež známe ako Karite) sa získava z plodov bambuckého stromu, ktorý rastie v západnej Afrike na otvorených priestranstvách savany. Vzhľadom na to, že bambucký strom po 30-40 rokoch neprináša ovocie, plantáží týchto stromov je veľmi málo. Vďaka tomu bambucké maslo pochádza predovšetkým z divo rastúcich rastlín.

Bambucké maslo sa rafinuje z charakteristickej farby, vône a akýchkoľvek nečistôt v procese rafinácie. Neobsahuje však žiadne konzervačné látky ani farbivá, nie je deodorizované.
Je ideálne pre ľudí, ktorí nemajú radi surovú bambuckú arómu a na výrobu kozmetiky pre svoju neutrálnu formu.

Rafinované maslo karite má takmer bielu farbu. Jemnejšie ako nerafinované, má menej hutnú konzistenciu, rýchlejšie sa topí v rukách a ľahšie sa rozotiera po pokožke.
Je to najlepší základ na výrobu domácich pleťových krémov. Do rozpusteného bambuckého oleja stačí pridať tucet kvapiek esenciálneho oleja a zaliať prírodným olejom.

Maslo Karite je vďaka svojim liečivým vlastnostiam široko používané pri výrobe kozmetiky po celom svete.
Ukazuje skvelú starostlivosť, olejuje a hydratuje. Vďaka nemu je pokožka hladká a jemná. Látky obsiahnuté v masle karite urýchľujú hojenie rán, podráždení a zápalov pri spáleninách od slnka.
Shea má prírodný UV filter s nízkym faktorom cca 2-3.
Je nealergické a možno ho použiť na všetky časti pokožky, aj na tú najcitlivejšiu. Môže byť použité pre všetky typy pleti.

Bambucké maslo po nanesení na pokožku vytvorí jemnú, ochrannú a ošetrujúcu vrstvu. Dá sa použiť na tvár aj na také jemné časti tváre, ako je pokožka pod očami.

Toto maslo obsahuje nezmydliteľné látky, preto sa ľahko používa pri výrobe mydiel. Aby mydlo malo hydratačné vlastnosti, malo by sa používať v koncentráciách od 10 % do 15 % tukovej fázy. Použitie bambuckého masla v mydle dodáva pokožke príjemný pocit hladkosti a dlhotrvajúcu hydratáciu.

Zloženie: Butyrospermum parkii shea
Kapacita 120ml, sklenená nádoba s hliníkovým uzáverom

Pozri.sk - vyhľadávačPricemania.sk – Porovnanie cien