logo template4

Vyrobte si svoj jarný voňavý balzam na pery z harmančeka a konope

Vyrobte si svoj jarný voňavý balzam na pery z harmančeka a konope

Jeden šmrnc tohto voňavého balzamu na pery a budete pripravení vyraziť! Náš jarný balzam z harmančeku a konope kombinuje výživné bambucké maslo, kokosové a konopné oleje s upokojujúcimi kvetmi harmančeka a éterické oleje škorice a pomaranča, ktoré vyživujú, upravujú a zvlhčujú pery.

Konopný olej je jedným z našich obľúbených produktov na starostlivosť o pokožku. Konopný olej obsahuje veľa prospešných dobrôt, medzi ktoré patria omega 3, 6 a 9, vitamíny A, B1, B2, B3, B6, B9, B12, C, D a E, železo, vápnik, meď, jód, horčík, mangán, fosfor, draslík, zinok, chlorofyl a vláknina. Ak sa použije v konopnom balzame na pery, konopný olej vyživuje, upravuje a zvlhčuje pery a pomáha udržiavať ich hebké a hladké.

Recept na balzam na pery z harmančeka a konope. Zloženie:
1/4 šálky včelieho vosku (alebo kandelílového vosku pre vegánsku alternatívu)
1/4 šálky bambuckého masla
1/4 šálky kokosového oleja
1/4 šálky konopného oleja
3 lyžice sušených kvetov harmančeka
15 kvapiek pomarančového éterického oleja
12 kvapiek škoricového éterického oleja

Postup:
Kvetiny harmančeka vložte do strednej sklenenej nádoby. Nalejte konopný olej. Nádobu uzavrite a nechajte vylúhovať cez noc. Občas potraste. Na druhý deň vylúhovaný olej preceďte cez jemné sitko do inej sklenenej nádoby alebo džbánu. Vytlačte všetok prebytočný olej. Mali by vám zostať asi 2 polievkové lyžice.
Vložte samostatný džbán do hrnca s asi 5 cm vody. Pridajte vosk, bambucké maslo a kokosový olej. Zohrejte na strednú teplotu a miešajte, kým sa neroztopí.
Stiahneme z ohňa. Pridajte vylúhovaný konopný olej a éterické oleje a premiešajte.
Opatrne nalejte zmes do 15 ml opakovane použiteľných nádob na balzam na pery alebo do nádob na balzam na pery. Necháme vychladnúť a stuhnúť.
Ako použiť
Tento recept pripraví dostatok náplne na približne 15 x 15 ml nádob na balzam na pery na opakované použitie. Môžete naplniť jednu 15 ml nádobu a zvyšok uložiť do väčšej sklenenej nádoby. Keď ste pripravení znovu naplniť nádobku na balzam na pery, roztopte ju, znovu naplňte a nechajte stuhnúť.

Uchovávajte na chladnom mieste. Skladujte mimo priameho slnečného žiarenia. Spotrebujte do 6 - 9 mesiacov.

Doporučujeme zakúpiť spolu s tovarom


Pozri.sk - vyhľadávačPricemania.sk – Porovnanie cien