logo template4

Vápnik, horčík a zinok, Niksen, 30 tabliet

Výrobca: niksen
Záručná doba:: uvedená na obale
Kód: zdr 20639745
Dostupnosť: na sklade
4.92 bez DPH
5.90 ks
Sledovať produkt Pridať do obľúbených Zdielať

Vápnik, horčík a zinok, Niksen, 30 tabliet

Vápnik, horčík a zinok sú tri základné minerály, ktoré naše telo potrebuje na dosiahnutie optimálneho zdravia kostí, nervov, mozgu, svalov a buniek. Znižuje riziko osteoporózy, zlomenín, zlepšuje pokožku, vlasy a nechty, zmierňuje depresie a podporuje pokojný spánok.

Vápnik spolupracuje synergicky s horčíkom, inými minerálmi a vitamínmi na budovaní a posilňovaní kostí, na udržanie zdravého kardiovaskulárneho systému a na prenos nervových impulzov. Vápnik tiež reguluje funkciu svalov a kontrakciu ciev a pomáha predchádzať svalovým kŕčom.

Horčík je nevyhnutný na udržanie rozpustnosti a metabolizmu vápnika. Hrá tiež úlohu pri transporte vápnika cez bunkové membrány, čo ovplyvňuje jeho rovnováhu. Horčík je dôležitý pri predchádzaní kalcifikácii tkanív a úbytku kostnej hmoty. Ako dôležitý kofaktor v enzýmových systémoch pomáha horčík regulovať hladinu cukru v krvi, krvný tlak, svaly a nervové funkcie.

Rovnako ako vápnik, aj zinok je základným minerálom potrebným na tvorbu kostí. Je nevyhnutný pre syntézu kolagénových proteínov a bunkové delenie, čo pomáha vytvárať štruktúrnu platformu pre kosti. Zinok je dôležitý pre zdravý imunitný systém, hojenie rán, rozvoj správneho čuchu a chuti.

Zloženie:

Obsah 1 tablety: Uhličitan vápenatý - 350 mg (140 mg Ca ++), oxid horečnatý - 120 mg (72 mg Mg ++), oxid zinočnatý - 10 mg (5 mg Zn ++).

Pomocné látky: mikrokryštalická celulóza, modifikovaný škrob - pšenica, želírujúca látka - želatína, stearan horečnatý a oxid kremičitý.

Navrhované použitie:

Užívajte 3 tablety denne po jedle s vodou.

Doplnok stravy! Neprekračujte odporúčaný denný príjem! Produkt nie je náhradou pestrej stravy! Uchovávajte v pôvodnom obale, mimo dosahu detí!

Balenie: 30 tabliet