logo template4

Tekvicový olej organický

vyberte veľkosť:
100 ml 6.290
500 ml 20.900
Záručná doba:: 24 mesiacov
Kód: vg f 1235
Dostupnosť: na sklade
5.24 bez DPH
6.29 ks
Sledovať produkt Pridať do obľúbených Zdielať

Tekvicový olej organický

Tekvicový olej je lisovaný za studena z tekvicových semien na rôzne kulinárske a kozmetické použitie. Vďaka svojej orieškovej príchuti je obľúbený v dezertoch, šalátových dresingoch a dochucovadlom do jedál. Je tiež ponúkaný ako kúra na zdravé vlasy a pokožku.

Tekvicový olej je prísada, ktorú treba hľadať vo svojich výrobkoch na starostlivosť o pokožku. Možno ste už zjavne vedeli a chutili vám tekvicové semiačka ako skvelé výživné občerstvenie, ale už ste niekedy premýšľali nad tým, aké úžasné veci môže pre vašu pokožku urobiť?

Možno by ste si nikdy nepomysleli, ale tieto malé tekvicové semiačka sú nabité esenciálnymi mastnými kyselinami, vitamínmi, minerálmi, antioxidantmi a mnohými ďalšími. Olej z týchto tekvicových semien pomáha upokojiť, hydratovať, chrániť a dokonca obnoviť váš vzhľad, čo z neho robí skvelú prísadu do receptúr proti starnutiu. Vďaka všetkým skvelým živinám v tekvicových semiačkach sú z nich zdravé a výživné občerstvenie, ktoré z nich robí vynikajúcu prísadu proti starnutiu výrobkov starostlivosti o pleť. Tu nájdete všetky možné výhody plynúce z použitia tekvicového oleja;

Zvýšte pevnosť - vynikajúce prírodné zložky tekvicových semien, konkrétne zinok a vitamín C, ktorý vo veľkej miere pomáha spevniť a napnúť pokožku.
Účinný na mastnú pleť - zinok v týchto tekvicových semiačkach spolu s prírodným selénom pomáha mastnej pokožke vyzerať oveľa zdravšie a čistejšie.
Bohatý na antioxidanty - tekvicové semienko je bohatým zdrojom vitamínu E, ktorý je tiež skvelým antioxidantom. Preto tekvicový olej pomáha chrániť pokožku pred stresmi z prostredia.
Hlboko hydratuje pokožku - dôležité kľúčové esenciálne mastné kyseliny v tekvicových semienkach sa nakláňajú hlboko k pokožke a poskytujú tak dlhotrvajúcu hydratáciu bez mastnoty. Nielen to, tieto kyseliny tiež pomôžu vyrovnať hladinu oleja pri zvlhčovaní suchej pokožky a kontrole mastnej pokožky.
Upokojuje - skvelé prírodné vlastnosti tekvicových semienok dobre fungujú aj s citlivou pokožkou.

Moderná veda podporuje mnoho tvrdení o výhodách tekvicového oleja a ponúka niekoľko dôvodov, prečo by ste mali tekvicový olej zahrnúť do svojej stravy.

Nutričné hodnoty v 100 g produktu:

Energetická hodnota: 3697 kJ/883 kcal
Bielkoviny: 0 g
Sacharidy: 0 g
Tuky: 99,8 g
- nasýtené: 16 g
Cukry: 0 g

Draslík
Horčík
Vápnik
Žehliť
Zinok
Fosfor
Tekvicový olej je tiež vynikajúcim zdrojom polynenasýtených a mononenasýtených tukov. Štúdie ukazujú, že nenasýtené tuky môžu zlepšiť hladinu cholesterolu v krvi, čo môže znížiť riziko srdcových chorôb a cukrovky 2. typu.

Výskum zistil množstvo možných zdravotných výhod pri konzumácii tekvicového oleja:

Zdravie prostaty: Tekvicový olej môže pomôcť zlepšiť benígnu hyperpláziu prostaty, čo je zväčšená prostata. V randomizovanej štúdii tekvicový olej zmierňoval príznaky zväčšenej prostaty a zlepšoval kvalitu života účastníkov počas troch mesiacov.

Aktuálny tekvicový olej tiež bezpečne a neinvazívne lieči chronickú nebakteriálnu prostatitídu, bakteriálnu infekciu bežnú u starších mužov.

Podpora hyperaktívneho močového mechúra: V 12-týždňovej štúdii extrakt z tekvicového oleja významne znižoval príznaky hyperaktívneho močového mechúra. Môže tiež pomôcť pri liečbe močových porúch.

Zdravie srdca: Tekvicový olej môže zlepšiť zdravie srdca znížením cholesterolu a znížením vysokého krvného tlaku, čo sú oba rizikové faktory srdcových chorôb. Môže sa to stať, pretože tekvicový olej je zdravšou alternatívou k nasýteným a trans-tukom.

Za studena lisovaný, nerafinovaný, prirodzene sedimentovaný olej. Hlavné použitie v studenej kuchyni kde je cenený pre svoju vynikajúcu chuť a vysoký obsah organicky viazaného zinku.

Zloženie: 100% za studena lisovaný tekvicový olej
Vyrobené: ČR
Alergény: vyrobené v prevádzke, v ktorom sa spracovávajú arašidy, sezam a ďalšie škrupinové plody
Skladovanie: skladujte pri teplote do 20 ° C