logo template4

Tabak absolút 5 ml

Záručná doba:: 24 mesiacov
Kód: . 1560
Dostupnosť: na sklade
11.66 bez DPH
13.99 ks
Sledovať produkt Pridať do obľúbených Zdielať

Tabak absolút 5 ml

Nevyhnutný špeciálny olej pre parfumérov, vynikajúci aromatický extrakt, ktorý dodáva prírodným parfumom hĺbku a charakter. Veľmi zložitá vôňa, bohatá vrstvená aróma pripomínajúca luxusný fajkový tabak.

Môže sa použiť na pridanie vône do kozmetických prípravkov v správnom zriedení. Používa sa v parfumérii ako doplnok k bylinkovým, drevitým, kožovitým a orientálnym tónom. Musí sa pomaly zahrievať, aby sa dal nalievať. Základná fixácia.

Tabak Absolute je veľmi húževnatý, aromatický materiál, ktorý dodáva teplo, hĺbku a charakter prírodným parfumom, najmä mužským a orientálnym, ak sa používajú vo veľmi malom množstve. Má drevitú, machovú, sladkú ako seno, teplú bylinnú arómu, ktorá po zriedení pripomína jemný fajkový tabak. Tabak však môže byť tiež významnou notou v zložení, ako je napríklad klasický parfém Tabac Blond od Carona, uvedený na trh v roku 1919, ktorý „vzdával hold škandálnym zlým dievčatám, ktoré fajčili cigarety v 10. a 20. rokoch 20. storočia“ 

Nicotiana tabacum má históriu, ktorá siaha tisíce rokov do minulosti v kultúrach pôvodných obyvateľov Ameriky - dym zo sušených listov bol a stále je s úctou používaný, niekedy aj s inými bylinami, na duchovné a rituálne účely, na liečenie a čistenie a na vyvolanie tranzových stavov a vízií s cieľom získať prístup k poznatkom, ktoré vznikajú v zmenených stavoch vedomia. Zdá sa, že škodlivé účinky začali prevládať až potom, čo sa sušená bylina stala komerčným záujmom.

Aj keď je tabak Absolute rozpustný v alkohole, je rozpustný iba čiastočne v stálych (nosných) olejoch. Poskytuje svoju arómu fixovaným (nosným) olejom jemným zahriatím tak absolútneho, ako aj nosného oleja zvlášť pred kombináciou. Po ochladení sa nerozpustný materiál vyzráža na dne, zostávajúca časť však bude vysoko aromatická. 

UPOZORNENIE: Tabak Absolute sa neodporúča na terapeutické účely; je určený iba na použitie v parfumérii.
Aromatický profil: drevitý, machový, sladký ako seno, teplá bylinná aróma, ktorá po zriedení pripomína jemný fajkový tabak; veľmi húževnatý.

Vzhľad: Tmavohnedo-jantárová, polotuhá, vláčna hmota, ktorá sa musí pomaly zahrievať, aby sa dala nalievať; 

Použitie: Prírodná parfuméria.

Návrhy na zmiešanie: Dobre zriedte a po kvapkách pridávajte do svojich zmesí, kým nedosiahnete požadovaný efekt.

Mieša sa s: Amber , Ambrette Seed, Angelica, Balsam of Peru, Včelí vosk, Bergamot, Boronia, Cedrové drevo, Harmanček (modrý), Champaca, Cistus, Škorica, Clary Sage, Klinček, Káva, Frangipani, Kadidlo, Galbanum, Helichrysum, Jasmín, Labdanum, Levanduľa, Citrón, Mandarínka, Dubový mach, Osmanthus, Pačuli, Ruža, Santalové drevo, Tymián, Fazuľa Tonka, Tuberóza, Vanilka, Ylang Ylang. Tabak Absolute sa „nepoužíva iba v moderných alebo aldehydických parfémoch typu„ tabac “, ale aj na„ suché “a„ mužské “účinky vo fantasy typoch, v orientálnych zmesiach atď. [A produkuje] efekty, ktoré sú veľmi ťažké napodobňovať alebo spájať (s inými materiálmi). “

Bezpečnostné poznámky: Pred použitím zriediť. Pred použitím u osôb s citlivou pokožkou by sa mal vykonať náplasťový test.
„Notes: Tobacco“, na adrese Fragrantica.com, https://www.fragrantica.com/notes/Tobacco-96.html

Kvalita: čistá a prírodná, nedenaturovaná, neriedená
Získava sa extrakciou etylalkoholom z tabakových listov
Vôňa: bohatá, charakteristická, silná vôňa tabaku, trochu dymová
Vzhľad: tmavohnedá viskózna hmota

INCI: Nicotiana Tabacum Leaf Extract