logo template4

Rakytníkový olej, prírodný, lisovaný za studena

Výrobca: zdravnitsa
Záručná doba:: uvedená na obale
Kód: zdr 24332908
Dostupnosť: na sklade
14.08 bez DPH
16.90 ks
Sledovať produkt Pridať do obľúbených Zdielať

Rakytníkový olej, prírodný, lisovaný za studena, Zdravnitza, 100 ml

- 100% prírodný produkt
- Čistý, za studena lisovaný ovocný olej z rakytníka (Hippophae rhamnoides L.)
- Prírodný zdroj omega-7 mastných kyselín
- Neobsahuje glutén, cholesterol a trans-tuky
- Vhodné na priamy príjem a na kozmetické účely
- Vegánsky 

Rakytník rešetliakový (Hippophae rhamnoides L.) je známy pre svoje liečivé vlastnosti už od staroveku. Staroveké národy používali na kŕmenie koní mladé ovocie a listy, čím zlepšovali vzhľad zvieraťa a pevnosť srsti. Odtiaľ pochádza aj latinský názov rakytníka - Hippophae (Hippo - kôň, Phaos - lesk).

Užitočné látky v oleji z rakytníka

Rakytníkový olej je skutočným pokladom užitočných látok, ktoré sú mimoriadne cenné pre ľudské zdravie. Tie obsahujú:

- Omega 7, mononenasýtené mastné kyseliny
Náš olej obsahuje viac ako 35% Omega-7.

- Omega 9, mononenasýtené mastné kyseliny
Obsah omega-9 je viac ako 26%.

- Omega 6, polynenasýtené mastné kyseliny; Omega 3 polynenasýtené mastné kyseliny.

- Karotenoidy
Karotenoidy sú organické pigmenty, ktoré sa prirodzene vyskytujú v rastlinách a niektorých ďalších fotosyntetických organizmoch, ako sú riasy, niektoré druhy húb a niektoré baktérie.

Jasne oranžová farba rakytníka je spôsobená vysokým obsahom karotenoidov. Rakytníkový olej je nesporným lídrom v obsahu karotenoidov medzi všetkými známymi rastlinnými olejmi.

Karotenoidy sú silným antioxidantom, ktorý chráni bunky tela pred poškodením spôsobeným voľnými radikálmi. Karotenoidy, najmä beta karotén, môžu tiež zlepšovať funkciu imunitného systému.

Karotenoidy sú pre ľudské zdravie mimoriadne dôležité. Tieto prostriedky pomáhajú predchádzať rôznym chorobám, ako je AIDS, angína, astma, katarakta, rakovina krčka maternice, cervikálna symplasia, srdcové choroby, pľúcne choroby, mužská a ženská sterilita, osteoporóza, reumatoidná artritída atď. Karotenoidy sú pre fajčiarov mimoriadne dôležité alebo ľudí závislých od alkoholu, pretože tieto škodlivé návyky ničia karotenoidy v tele.

- Tokoferoly
Tokoferoly (vitamín E) sú najlepším výživovým antioxidantom, vyskytujú sa prirodzene v rôznych formách, ktoré sa vyznačujú rôznou aktivitou a funkciami a tiež chránia ľudské telo pred účinkami toxických látok. Koncentrovaná zmes tokoferolu vstupuje do tela a aktívne sa vstrebáva v žalúdku a črevách, kde významná časť látky preniká do lymfy, kde sa rýchlo pohybuje do buniek a tkanív.

Pravidelný príjem tokoferolov výrazne zvyšuje životnosť buniek a výrazne zvyšuje ich pracovnú kapacitu, zabraňuje tvorbe trombov, zabraňuje účinkom toxínov a voľných radikálov. 

Účel:

Rakytníkový olej je cenným pomocníkom pri mnohých zdravotných problémoch, medzi ktoré patrí:

Ochorenie srdca:
Pravidelné používanie rakytníkového oleja znižuje hladinu cholesterolu, zmierňuje bolesti na hrudníku a zlepšuje činnosť srdca.

Chrípka a nachladnutie:
Preventívna konzumácia rakytníkového oleja, najmä v sezónach s chrípkovými epidémiami, zabraňuje rozvoju chladu a spôsobuje rýchlejšie zmiznutie príznakov.

Problémy s trávením a žalúdkom:
Iba 1 - 2 čajové lyžičky rakytníkového oleja denne zlepšia zdravie gastrointestinálneho traktu a normalizujú procesy trávenia. Rakytníkový olej má schopnosť regulovať chuť do jedla a zlepšovať rýchlosť prechodu potravy zo žalúdka do čriev.

Dialýza:
Osemtýždňový príjem rakytníkového oleja pomáha odstraňovať odpadové látky z krvi a predchádzať suchu v ústach ľudí podstupujúcich dialýzu.

Vysoký krvný tlak:
Jednoročný príjem rakytníkového oleja môže znížiť vysoký krvný tlak a znížiť príjem liekov na hypertenziu.

Cirhóza:
Dlhodobé používanie rakytníkového oleja môže znížiť hladinu pečeňových enzýmov a iných chemických látok v krvi, ktoré sa pozorujú u ľudí trpiacich cirhózou alebo inými zdravotnými problémami pečene.

Problémy s obličkami:
Príjem rakytníkového oleja okrem štandardnej starostlivosti prispieva k zlepšeniu chuti do jedla a znižuje množstvo bielkovín v moči u ľudí trpiacich nefrotickým syndrómom. Rakytníkový olej tiež zlepšuje príznaky zriedenia pošvy u žien po menopauze.

Rakytníkový olej má priaznivý účinok na:
- artritída;
- astma;
- angína a kašeľ;
- Dna;
- Stmachove kyseliny;
- Vysoký cholesterol;
- Žalúdočný vred;
- Problémy so zrakom

Kozmetické použitie

Krásna pokožka je predovšetkým zdravá. Ak chcete mať zdravú, vláčnu a hodvábnu pokožku, potrebujete neustálu a starostlivú starostlivosť. Vedeli ste, že vám môžu pomôcť nejaké úžasné malé oranžovo-ovocné plody?

Upokojuje podráždenú pokožku
Rakytníkový olej nanášaný priamo na pokožku upokojí podráždenie a ochráni citlivú pokožku. Rakytníkový olej sa úspešne používa na uštipnutie hmyzom, kožné vyrážky, svrbenie. Tento neuveriteľný rastlinný olej dodá pokožke výživné látky a obnoví poškodené bunky pokožky.

Zvlhčuje suchú pokožku
Vďaka svojej hustejšej konzistencii rakytníkový olej „premasťuje“ pokožku a chráni ju pred vetrom a nízkymi teplotami.

Upokojuje spálenie
Úpal spôsobuje podráždenie veľkých častí pokožky na našom tele. Na urýchlenie hojenia je najlepšie použiť rakytníkový olej. Ak olej skombinujete s gélom Aloe Vera, budete cítiť pokožku upokojenú a uzdravujúcu sa.

Zlepšuje príznaky ružovky
Rosacea je ochorenie, ktoré je spôsobené zápalom kože a vyznačuje sa červenou, horúcou a podráždenou pokožkou. Pretože veľa kozmetických výrobkov ružu „dráždi“, prírodná celostná starostlivosť robí zázraky. Rakytníkový olej je jedným z najlepších produktov pre ľudí trpiacich ružou.

Pre dosiahnutie najlepších výsledkov kombinujte 1/2 šálky gélu Aloe Vera, 2 lyžice rakytníkového oleja a 3 kvapky levanduľového oleja. Aplikujte v zmesi priamo na tvár a telo.

Silný prostriedok proti starnutiu
Vďaka vysokému obsahu vitamínu E a ďalších výživných látok rakytníkový olej zabráni predčasnému starnutiu. Vonkajšie použitie rakytníkového oleja spomalí starnutie pokožky a vyhladí existujúce jemné linky a vrásky.

Zloženie:

Čistý, za studena lisovaný olej z rakytníka (Hippophae rhamnoides L.)

Fyzikálno-chemické zloženie na 100 ml:

Kyselina palmitolejová: 35,4%
(Omega-7, mononenasýtené mastné kyseliny)
Kyselina palmitová: 34,3%
(nasýtené mastné kyseliny)
Kyselina olejová: 26,4%
(Omega-9, mononenasýtené mastné kyseliny)
Kyselina linolová: 1,8%
(Omega-6, polynenasýtené mastné kyseliny)
Kyselina alfa-lineová: 0,8%
(Omega-3, polynenasýtené mastné kyseliny)

Beta-karotén (provitamín A): 28 mg
Karotenoidy: 230 mg
Aktívny vitamín E: 230 mg
Tokoferoly: 304 mg
Z ktorých:
- alfa-tokoferol (α)
- gama-tokoferol (γ)
- Delta-tokoferol (δ)

Použitie:

Užívajte 1 až 3 čajové lyžičky denne pred jedlom. Olej môže byť kombinovaný s vodou, džúsom, jogurtom alebo inou tekutinou.

Rakytníkový olej je lisovaný za studena a neobsahuje žiadne ďalšie látky, takže ho možno pridať do šalátov, studených jedál, dezertov a ďalších.

Rakytníkový olej môžete použiť ako kozmetiku na priamu aplikáciu na pokožku alebo v kombinácii s inými rastlinnými olejmi, prírodnými produktmi z aloe vera alebo ako doplnok k rôznym kozmetickým maskám, krémom, pleťovým krémom a ďalším.

Balenie: vo fľaši z tmavého skla

Rakytníkový olej - prírodný liek na mnohé choroby a na krásu