logo template4

Pupalkový olej, zdravie žien, 50 ml

Výrobca: zdravnitsa
Záručná doba:: uvedené na obale
Kód: zdr 56593950
Dostupnosť: skladom 3 ks
12.42 bez DPH
14.90 ks
Sledovať produkt Pridať do obľúbených Zdielať

Pupalkový olej, zdravie žien, Zdravnitza, 50 ml

- 100% prírodný produkt z Bulharska
- Čistý za studena lisovaný olej Oenothera biennis
- Udržuje ženský organizmus, pokožku a vlasy
- Vegánsky výrobok

Pupalkový olej sa vyznačuje svetlo žltou farbou a prírodnou chuťou. Tento olej je bohatým zdrojom esenciálnych nemastných kyselín, najmä kyseliny linolénovej a kyseliny gama-linolénovej, ktoré majú dôležitú úlohu pri stavbe bunkových membrán a tvorbe prostaglandínov.

Pupalka je známa ako cenný pomocník pre zdravie ženy. Olej sa často používa ako pomocník v tehotenstve - na prevenciu vysokého krvného tlaku (preeklampsia) a na zabránenie neskorému pôrodu. Pupalkový olej priaznivo účinkuje pri predmenštruačnom syndróme, bolestiach na hrudníku, endometrióze a klimakterických prejavoch, návaly horúčavy. Olej priaznivo pôsobí pri zmierňovaní menštruačných problémov a optimalizácii hormonálnej rovnováhy.

Pupalkový olej a olej z tejto rastliny sa používajú aj pri chorobách, ako sú ekzémy, psoriáza a akné. Ukázalo sa, že je prospešný pri reumatoidnej artritíde, osteoporóze, Raynaudovom syndróme, roztrúsenej skleróze, Syogrenovom syndróme, Alzheimerovej chorobe a schizofrénii.

Užitočné vlastnosti:

Zmierňuje príznaky PMS
Pupalkový olej je mimoriadne efektívnym na príznaky PMS (predmenštruačný syndróm). Medzi tieto príznaky patria: depresia, podráždenosť, opuchy brucha, návaly horúčavy.

Odborníci sa domnievajú, že u niektorých žien sa tieto príznaky vyskytujú, pretože sú citlivé na normálnu hladinu prolaktínu v tele. Kyselina gama-linolénová (GLA) obsiahnutá v pupalkovom oleji pomáha predchádzať prolaktínu, ktorý spúšťa PMS.

Znižuje bolesť na hrudníku
Ak pocítite bolesť na hrudníku a táto bolesť je taká silná, že začne narúšať normálny životný štýl, môže pomôcť užívanie pupalkového oleja.

Kyselina gama-linolénová obsiahnutá v pupalkovom oleji pomáha inhibovať prostaglandíny, ktoré spôsobujú cyklické bolesti na hrudníku. S pupalkovým olejom v kombinácii s vitamínom E po dobu šiestich mesiacov dochádza k úplnému vymiznutiu bolesti na hrudníku.

Odstraňuje návaly horúčavy
Vznik návalov horúčavy je jedným z najnepríjemnejších účinkov menopauzy.

Štúdie preukázali, že šesťtýždňový príjem pupalkového oleja preukáže znateľné zníženie a pretrvávanie návalov horúčavy.

Viac zdravotných výhod:
Pupalkový olej reguluje krvný tlak, zlepšuje činnosť srdca, znižuje hladinu cholesterolu. Výživový doplnok pozitívne ovplyvňuje metabolizmus, urýchľuje spaľovanie tukov a potláča ich ukladanie.

Pupalkový olej priaznivo ovplyvňuje schizofréniu, zápaly kĺbov a roztrúsenú sklerózu.

Vonkajšia aplikácia oleja zlepšuje prekrvenie horných a dolných končatín a tým znižuje pravdepodobnosť výskytu kŕčových žíl.

Zloženie:

100% čistý, za studena lisovaný pupalkový olej (Oenothera biennis).

Zloženie mastných kyselín:

Kyselina linolová: 73,9%
Kyselina gama-linolová: 9,3%
Kyselina palmitová: 6,5%
Kyselina olejová: 6,4%
Kyselina stearová: 2,0%

Účel:

Výživový doplnok sa používa ako doplnok výživy, ktorý:
podporuje ženský organizmus, pokožku a vlasy.

Navrhované použitie:

Vezmite 1 lyžičku. (5 ml) denne s vodou alebo jedlom.

Balenie: 50 ml vo fľaši z tmavého skla

Pupalkový olej - prospešný pri liečbe reumatických chorôb a ďalších