€ / EUR

Vyberte menu

$ / USD

£ / GBP

Kč / CZK

€ / EUR

  logo template4

Pľúcnik lekársky 100 / 1000 g

vyberte veľkosť:
100 g 3.900
1000 g 35.900
Záručná doba:: 24 mesiacov
Kód: wt 2668
Dostupnosť: na sklade
Cena bez DPH: 3.25
3.90 ks

Pľúcnik lekársky 

Pľúcnik rezaný - Pulmonaria officinalis / Pulmonaria maculosa - prospešný pre pľúcne cesty
Svojimi červenofialovými až modrými kvetmi vyniká pľúcnik v listnatých lesoch a kríkoch. Zatiaľ čo kvety trochu pripomínajú petrklíč, listy rastliny pripomínajú škvrnité pľúca. A pretože sa ľudia snažili odvodiť účinky rastliny z jej vzhľadu, považovalo sa za isté, že pľúcnik by mal pomôcť proti problémom s pľúcami. Naši predkovia mali pravdu - ak nie kvôli vzhľadu listov. Dnes sú zložky oxidu kremičitého a slizu zodpovedné za to, že pľúcnik môže pôsobiť proti suchému kašľu a zápalu horných pľúcnych ciest. V súčasnosti sa ako liečivá rastlina používa iba zriedka. Stále sa však používa v ľudovej a empirickej medicíne. Okrem pľúc by mal mať pozitívny vplyv aj na črevný trakt a je možné ho použiť pri črevných zápaloch a hnačkách. Vďaka obsahu alantoínu a trieslovinám, ktoré obsahuje, má pľúcnik navyše vlastnosti hojenia rán.

zložky
Minerály vrátane rozpustného oxidu kremičitého, železa, medi, mangánu, fosforu a hliníka
Sliz
Flavonoidy
Alantoín
Činidlo
Kyselina trieslová
Saponíny

čaj
1-2 čajové lyžičky pľúcnika zmiešajte s 250 ml studenej vody, krátko povarte a nechajte 5 - 10 minút lúhovať. Bylinu prepasírujte a čaj vypite. Pľúcnik sa môže tiež konzumovať ako zmiešaný čaj s inými bylinami.

Vonkajšie použitie
Bylinkový čaj z možno tiež použiť zvonka na hojenie rán, na obklady, kúpele a umývanie.

dávkovanie
Čaj: Šálku čaju pite po dúškoch 1 - 3 krát denne. Rovnako ako u všetkých vysoko účinných liečivých bylín by ste si mali po šiestich týždňoch nepretržitého užívania urobiť prestávku.

Riziká a vedľajšie účinky
Je pravda, že pri dodržaní dávkovania neexistujú takmer žiadne riziká. Dlhodobé používanie môže spôsobiť svrbenie alebo ekzém, ktoré sú výsledkom senzibilizácie na chinín a chinidín. 

Pozri.sk - vyhľadávačPricemania.sk – Porovnanie cien