logo template4

MSM prášok - 200 g

Výrobca: zdravnitsa
Záručná doba:: uvedená na obale
Kód: zdr 30960784
Dostupnosť: na sklade
11.58 bez DPH
13.90 ks
Sledovať produkt Pridať do obľúbených Zdielať

MSM prášok - 200 g

MSM (metylsulfonylmetán) je organická forma síry, ktorá sa nachádza vo všetkých živých organizmoch a v mlieku, ovocí, zelenine, mäse a rybách.

Síra je zásadná pre mozog, pečeň, pokožku, spojivové tkanivá (kolagén), vlasy atď.
Je na vrchole minerálov v tele a je dôležitým prvkom pri detoxikácii. Konzumácia MSM poskytuje organizmu nespočetné výhody.

Prispieva k:

hojenie nevzhľadných jaziev po akné, popálenín, rán;
zmierňuje príznaky pri sklerodermii a intestinálnej cystitíde;
zmierňuje zápal a bolesť pri reumatoidnej artritíde, osteoartritíde, cervikálnej spondylóze, dne, tendinitíde, torticollis;
zvyšuje pohyblivosť kĺbov;
pomáha obnoviť gastrointestinálnu sliznicu pri Crohnovej chorobe; ulcerózna kolitída, divertikulóza; gastroezofageálny reflux;
na prekyslenie.
zmierňuje príznaky pri kožných, očných, otorinolaryngologických alergiách;
antioxidant a imunomodulátor.

Metylsulfonylmetán (MSM) je zdrojom síry na produkciu aminokyselín serínu, metionínu a serotonínu (takzvaný „hormón šťastia“). Síra sa podieľa na syntéze bielkovín, tvorbe spojivového tkaniva a katalyzácii metabolických procesov, ktoré premieňajú potravu na energiu.

MSM je široko používaný v alternatívnej medicíne a ľuďmi, ktorí hľadajú prírodný spôsob, ako zmierniť bolesť kĺbov, zmierniť zápal v tele a posilniť imunitu.

Zdravotné výhody:

Bolesť kĺbov
Použitie metylsulfonylmetán výrazne zmierňuje zápal v ľudskom tele. MSM inhibuje rozpad chrupavky a obnovuje pružnosť tkaniva. MSM zníži bolesť, stuhnutosť a bolesť kĺbov.

Protizápalový účinok
Metylsulfonylmetán inhibuje - NF -κB - proteínový komplex, ktorý sa podieľa na zápalových reakciách v našom tele. Konzumácia MSM vedie k vyšším hladinám glutatiónu, silného antioxidantu, ktorý ľudské telo produkuje.

Podpora obnovy tela
MSM pomáha obnoviť telo a zmierniť bolesť svalov po cvičení. Štúdie ukázali, že užívanie prášku MSM po dobu 14 dní výrazne znižuje nepohodlie spôsobené ťažkou fyzickou prácou.

Zmierňuje príznaky alergie
Nosové alergie alebo alergická nádcha sú reakciou imunitného systému. Jeho príčinou je kýchanie, svrbenie, slzenie očí, kašeľ a ďalšie. Obvykle sa takéto alergie vyskytujú v dôsledku alergénov, ako je prach, pleseň, zvieratá a ďalšie.

Štúdie ukazujú, že iba 3 g MSM denne znížia príznaky alergie o 50%.

Žalúdočné vredy
Vďaka svojim silným antioxidačným vlastnostiam môže MSM predchádzať žalúdočným vredom. Užívanie metylsulfonylmetánu vedie k zníženiu oxidačného stresu v žalúdočných tkanivách.

Rosacea a zápal kože
MSM je možné okrem interného užívania použiť aj externe. Vďaka svojim protizápalovým vlastnostiam môžete MSM používať ako doplnok liečebných krémov. Dermatológovia odporúčajú aplikáciu MSM na pokožku pri liečbe rôznych kožných zápalov vrátane rosacey a akné. Vonkajšie použitie organickej síry má prirodzené antibakteriálne a protizápalové vlastnosti.

Zloženie: Surový prášok metylsulfonylmetánu 100% prírodný. 

Hmotnosť: 200 g

Použitie: Je to 100% prírodný produkt a má kryštalickú bielu farbu, bez chuti a vône. Pol lyžičky môžete miešať dvakrát denne v čistej vode, prírodných džúsoch a pre dosiahnutie optimálnych výsledkov môžete konzumovať prášok MSM zmiešaný s prírodnými šťavami bohatými na vitamín C (citrón, pomaranč, kivi, granátové jablko atď.).

Vezmite asi 2 g (1/2 lyžičky) denne.

Na začiatku príjmu sa odporúča nižšia denná dávka - spočiatku užívajte 0,5 g dvakrát denne a postupne dávku zvyšujte na 1 g dvakrát denne.

MSM sa užíva rozpustením vo vode, ovocnej šťave, pretrepaní alebo smoothie. Pridanie MSM do nápoja s vysokým obsahom vitamínu C zvýši absorpciu.

Počas užívania MSM je vhodné prijímať dostatok tekutín po celý deň.

Neprekračujte odporúčanú dennú dávku! Neužívajte pre deti, tehotné ženy a dojčiace matky. Uchovávajte na suchom mieste v pôvodnom obale.