logo template4

Ľubovník bodkovaný organický sušený - 50 g

Záručná doba:: uvedená na obale
Kód: zdr 69417973
EAN: 5056422952460
Dostupnosť: na sklade
1.99 bez DPH
2.39 ks
Sledovať produkt Pridať do obľúbených Zdielať

Organický sušený ľubovník bodkovaný - 50 g


Hypericum perforatum je jedným z mnohých druhov známych ako ľubovník bodkovaný a je to druh, ktorý sa bežne spája s rastlinnými prípravkami. Je pôvodom z Európy, ale od tej doby sa naturalizoval do iných miernych podnebí na celom svete, s osobitným významom v Severnej Amerike. Rastlina je plazivá trvalka, produkujúca žlté kvety v tvare hviezdy, ktoré obsahujú dlhé, bohaté tyčinky. Ľubovník bodkovaný sa tradične zberá na začiatku cyklu kvitnutia v deň sv. Jána, ktorý každoročne pripadá na 24. júna. Kvety pokračujú v kvete celé leto a môžu sa voľne zberať počas celej sezóny.
 
Ľubovník bodkovaný sa považoval za svätú bylinu a v stredoveku sa používal na rôzne folklórne účely. Kedysi sa verilo, že bylina pomáha chrániť ľudí pred kliatbami, démonmi a bleskami.
 
Na rozdiel od mnohých použití, niektoré krajiny identifikovali ľubovník bodkovaný ako invázny druh a škodlivé buriny. Aj keď je to užitočný pre ľudí, môže byť pre zvieratá nebezpečný, pučať na pastvinách a spôsobovať fotocitlivosť pre pasúce sa zvieratá, ktoré sa na ňom živia.
 
Ľubovník bodkovaný pomáha podporovať zdravú náladu a emocionálnu rovnováhu. *
Depresia a úzkosť, vírusové infekcie, poruchy gastrointestinálneho traktu vyvolané stresom, ako sú peptické vredy, gastritída, hnačka. 2 - 4 g sušenej byliny branej ako čaj trikrát denne.
 
Neuralgia, pásový opar, rany, popáleniny, kŕče, nervové bolesti a reumatické bolesti. Olej je možné vyrobiť na vonkajšie použitie macerovaním v slnečnicovom, olivovom alebo pšeničnom oleji po dobu 6 týždňov. To sa potom môže vtierať do oblasti na zmiernenie rán, popálenín, kŕčov a bolestí nervov.
 
Klinické štúdie ukázali, že ľubovník bodkovaný je účinný pri liečbe miernej až veľkej depresie bez známych nepriaznivých psychických alebo fyzických účinkov. Pri porovnaní s benzodiazepínom sa zistilo, že  je pri liečbe úzkosti extrakt z Hypericum úcinnejší. Antivírusový účinok sa skúma na použitie pri liečení HIV a AIDS.
 
Akcia
Anxiolitikum, protizápalové, antivírusové, antidepresívum, astringentné, relaxačné. Lokálne: Antiseptický, analgetický, vulnerárny
 
POUŽITIE A PRÍPRAVKY
Tradične sa používa ako čaj, niekedy k dispozícii v čajových vreckách; Používa sa tiež do kúpeľa a na telo. Môže sa tiež podávať ako kapsula alebo extrakt.
 
PREVENCIA
Nepoužívať počas fototerapie. Počas používania by sa osoby so svetlou pokožkou mali vyhýbať nadmernému slnečnému žiareniu. Môže znížiť hladinu niektorých perorálne podávaných liekov v krvi. Pred užitím liekov sa poraďte s kvalifikovaným lekárom.
Odporúčame, aby ste sa pred použitím bylinných prípravkov poradili s kvalifikovaným lekárom, najmä ak ste tehotná, dojčíte alebo máte nejaké lieky.
 
* Účelom tohto produktu nie je diagnostikovať, liečiť alebo predchádzať chorobe. Iba na vzdelávacie účely.