€ / EUR

Vyberte menu

$ / USD

£ / GBP

Kč / CZK

€ / EUR

logo template4

Lipkavec pravý BIO

vyberte veľkosť:
100 g sušená bylina 5.790
500 g sušená bylina 26.790
1000 g sušená bylina 44.900
100 g prášok 5.790
Záručná doba:: 24 mesiacov
Kód: vds 608
Dostupnosť: na sklade
4.83 bez DPH
5.79 ks
Sledovať produkt Pridať do obľúbených Zdielať

Lipkavec pravý

Lipkavec (Herba Galii veri, Galium verum) bylina z certifikovaného ekologického pestovania!

100% prírodná, rezaná a sušená lipkavcová vňať (Galium verum). Prakticky použiteľný na upokojenie. Pochádza z organického divokého rastu a má vysoký obsah mikroživín. Je to dosť jemná, nenápadná bylina, ale má všetko. Sekundárne rastlinné látky prítomné v rastline majú pozitívny vplyv na pohodu v oblasti močového mechúra.
Botanický názov je Galium verum. Patrí do čeľade červených rastlín (Rubiaceae) a v rámci nich do rodu bylinkových rastlín (Galium). Pravá lipkavcová bylina je bylina a je vysoká približne 20 - 70 cm. Tvorí nadzemné a podzemné bežce. Stonky sú mierne chlpaté a rastú vzpriamene. Jeho listy sú usporiadané do špirály - známej tiež ako špička - to znamená, že sa pripája k uzlu a odtiaľ vyrastá. Sú veľmi úzke a v tvare ihly. Kvitne medzi májom a septembrom. Jeho malé kvety majú štyri okvetné lístky, citrónovú až zlatožltú farbu a sú usporiadané do latiek. Vydávajú príjemnú medovú vôňu a sú veľmi obľúbené u včiel. Húsenice motýľov tiež používajú bylinu ako potravu.

Použitie: Priaznivo pôsobí pri nedostatočnej činnosti obličiek. Taktiež priaznivo pôsobí na lymfatický systém, činnosť pečene a sleziny a pri kožných ochoreniach.

* podporuje očistu obličiek, pečeň, pankreasu a sleziny od toxických látok
* pôsobí priaznivo na tráviaci trakt a podporuje tráviace procesy
* pri vonkajšom použití sa používa ako obklad

Z narezanej byliny si ľahko pripravíte chutný čaj. Za týmto účelom jednoducho zalejte čajovú lyžičku byliny s asi 200 ml vriacej vody a potom nechajte prípravok lúhovať najmenej 10 minút. Čaj je možné piť pravidelne bez váhania.