€ / EUR

Vyberte menu

$ / USD

£ / GBP

Kč / CZK

€ / EUR

logo template4

 

Levanduľa organické sušené kvety - 30 g

Záručná doba:: 24 mes
Kód: zdr 49836003
Dostupnosť: na sklade
1.58 bez DPH
1.89 ks
Sledovať produkt Pridať do obľúbených Zdielať

Organické sušené kvety levandule - 30 g

Levanduľa je aromatický trvalkový vždyzelený ker. Jej drevené stonky nesú levanduľové alebo fialové kvety od konca jari do začiatku jesene. Levanduľa pochádza z oblasti Stredozemného mora a jej používanie siaha tisíce rokov. Esenciálny olej obsahujúci borneol, gáfor, geraniol a linalool, tiež kumaríny, karyofylén, triesloviny a ďalšie antioxidačné zlúčeniny.
Kvety levandule sú známe tým, že podporujú zdravú náladu a zdravý obeh. Vôňa levandule preukázala pozitívny vplyv na náladu v určitých populáciách dospelých a môže pomôcť zmierniť mierne pocity nepokoja alebo strachu.
Ako korenie je levanduľa známa ako dôležitý aspekt francúzskej kuchyne a je neoddeliteľnou súčasťou koreninových zmesí bylín. Levanduľa sa môže používať sama osebe na to, aby ochutila zákusky, mäso a pečivo príjemnou kvetinovou príchuťou. Kvety môžu byť navrstvené tiež v cukre, aby sa naplnili charakteristickou vôňou pre použitie v cookies a cukrovinkách.
Levanduľa bola po stáročia považovaná za vzbudenie vášní ako afrodiziakum a stále je jednou z najuznávanejších vôní na svete.
Návod na použitie:
Čaje, tinktúry a pridané do pečiva. Z kozmetického hľadiska má mnoho použití a môže byť súčasťou mastí na zmiernenie bolesti a popálenia.
zloženie:
Organické sušené kvety levandule