logo template4

Kyselina azelaová

Výrobca: ellemental
Záručná doba:: uvedená na obale
Kód: m 1535
Dostupnosť: na sklade
5.75 bez DPH
6.90 ks
Sledovať produkt Pridať do obľúbených Zdielať

Kyselina azelaová, 25 g

Kyselina azelaová má okrem vysokej účinnosti aj pozitívny vplyv na získanie homogénnych a trvácnych kozmetických formulácií. Má antibakteriálne a protizápalové vlastnosti, vďaka čomu si dokonale poradí s akné a ružovkou. Kyselina azelaová je vynikajúcou alternatívou ku kyseline mandľovej a glykolovej v prípade ich možnej neznášanlivosti. Je bezpečná a nedráždi pokožku.
Kyselina azelaová je ideálnou prísadou pre starostlivosť o pleť postihnutú akné. Má okrem iného antibakteriálne vlastnosti proti Propionibacterium acnes, ktorý je jednou z príčin akné. Ani dlhodobé užívanie kyseliny azelaovej nespôsobuje bakteriálnu rezistenciu.

Kyselina azelaová reguluje procesy keratózy pokožky, brzdí vylučovanie kožného mazu, napr. na čele, brade a lícach, redukuje čierne bodky. Účinne znižuje tvorbu papúl a pustúl a urýchľuje hojenie tých existujúcich. Okrem toho znižuje viditeľnosť mazových žliaz, vďaka čomu je pokožka hladká a tón pleti rovnomerný. Kyselina azelová zosvetľuje sfarbenie a zabraňuje jeho tvorbe. Kyselina azelová je pre pokožku bezpečná, nespôsobuje podráždenie, takže sa dá použiť aj na citlivú pokožku.

Dávkovanie
1 - 20%
Ako používať kyselinu azelaovú?
Obohaťte už hotovú kozmetiku alebo ju pridajte do kozmetiky DIY - Vyskúšajte kyselinu azelaínovú ako prísadu do svojho krému alebo krémového základu. Kombinujte kyselinu azelaovú (2,5 g) s propándiolom (6 g) a pridajte do krémového základu alebo hotového krému (41,5 g) na zosvetľujúci krém s 5% kyselinou azelaovou. Pridajte do svojho séra na starostlivosť o citlivú pokožku.

Kyselina azelaová - vlastnosti
Kyselina azelaová má antibakteriálne a protizápalové vlastnosti
Kyselina azelaínová sa dokonale vyrovná s problémom akné vulgaris a ružovky. Znižuje zápal, znižuje riziko infekcie a zjazvenia. Je účinná proti aeróbnym aj anaeróbnym baktériám. Pôsobí baktericídne na baktérie Propionibacterium acnes, ktoré sú zodpovedné za tvorbu akné.

Kyselina azelaová reguluje prácu mazových žliaz
Kyselina azelaová znižuje nadmerné vylučovanie mazu, čistí mazové žľazy a zmatňuje pokožku. Vďaka tomu sa pokožka očistí a vyhladí a redukuje výskyt čiernych bodiek.

Kyselina azelaová zosvetľuje pokožku a zmierňuje sfarbenie
Kyselina azelaová inhibuje pôsobenie enzýmu, ktorý sa podieľa na produkcii hlavného pigmentu kože, melanínu, a je preto účinným zosvetľovačom. Zabraňuje tvorbe sfarbenia a rozjasňuje tón pleti.

Kyselina azelaová nespôsobuje podráždenie
Kyselina azelaová nespôsobuje fototoxické a fotoalergické reakcie, ale slnečné žiarenie zhoršuje pigmentované zmeny a / alebo spôsobuje opätovnú pigmentáciu pokožky, preto pre dosiahnutie najlepších výsledkov používajte krémy s filtrami UVA a UVB.

Špecifikácia
 INCI Azelaic acid

Vzhľad Biele kryštáliky s charakteristickým zápachom
Rozpustný v organických rozpúšťadlách (alkoholy, glykoly) a horúcej vode. 
Kvalita 100% prírodná, minimálne 99% kyselina azelaová
Odporúčaná koncentrácia 1 - 20% vo formuláciách
Skladovanie Tesne uzavreté pri teplote do 25 stupňov C. Chráňte pred svetlom, teplom a vlhkosťou.