€ / EUR

Vyberte menu

$ / USD

£ / GBP

Kč / CZK

€ / EUR

logo template4

Kurkuma éterický olej - 10 ml

Záručná doba:: 24 mesiacov
Kód: m 1567
Dostupnosť: na sklade
4.41 bez DPH
5.29 ks
Sledovať produkt Pridať do obľúbených Zdielať

Kurkuma éterický olej - 10 ml

Kurkuma éterický olej. Tento koren byliny, tiež známy ako kurkumový olej, sa v Indii zbiera a destiluje parou. Používa sa predovšetkým v Indii ako korenie na miestne jedlá, ale našiel si cestu na scénu osobnej starostlivosti pre svoju vôňu a vďaka svojej bylinnej, ale drevnatej aróme. Populárny v ázijských vôňach. Je bohatý na antioxidanty a skvele sa spája s inými drevnými éterickými olejmi. Je to dobrý doplnok k akejkoľvek masážnej zmesi, pretože zahreje a upokojuje svaly, aby pomohol proti týmto bolestiam.

Bohatý na protizápalové, čistiace a antioxidačné látky, môže pomôcť zmierniť zápal a bolesť. Tradične sa používa v topických aplikáciách na podporu celkového zdravia tela a starostlivosti o pleť proti starnutiu.
Rozptýlené, uľahčuje rozhodovanie, poskytuje dôveru, optimalizuje a vedie k prijatiu.

Kurkuma si získala veľkú popularitu a vedecké štúdie vďaka svojej dnes už dobre zdokumentovanej protizápalovej a antioxidačnej aktivite a v Indii sa historicky používa na rôzne ochorenia. Jedná sa o štipľavý a výkonný olej s nádhernou žiarivo žltou farbou - môže zafarbiť oblečenie a bielizeň, takže dobre zrieďte a po použití buďte opatrní.
PRE KOŽU
Kurkumový olej pomáha upokojiť zhoršené kožné ochorenia vrátane ekzémov, akné a psoriázy a vďaka svojim ochranným antioxidačným vlastnostiam má svoje miesto v starostlivosti o pleť proti starnutiu a rozjasneniu (používajte striedmo, môže dočasne zafarbí pokožku vďaka intenzívnej žltej farbe oleja). 

PRE TELO
Hlavné použitie kurkumového oleja je na upokojenie a uvoľnenie stuhnutých boľavých kĺbov a reumatických podmienok. Pomáha zmierniť zadržiavanie tekutín a používa sa tiež na stimuláciu funkcie trávenia a zdravého vylučovania. Môže byť užitočné naniesť ho na kríže alebo brucho, aby ste zmiernili menštruačné ťažkosti a nadúvanie.

PRE MYSEĽ
Kurkuma je vyrovnávacia a upokojujúca a má hrejivý posilňujúci účinok na myseľ a telo.

PRE DOMOV
Štúdie ukazujú, že kurkumový olej má vlastnosti odpudzujúce hmyz - zmiešaním s olejmi ako Citronella alebo Lemongrass vytvoríte prírodný sprej odpudzujúci hmyz.
DOBRE sa mieša s: Levanduľa, Rozmarín, Majoránka a Wintergreen

Môže sa použiť na difúziu, inhaláciu alebo na pokožku v správnom zriedení. Používa sa v parfumérii na doplnenie ovocných, drevitých a citrusových tónov.

Kvalita: 100% čistý a prírodný, botanicky a biochemicky definovaný, nedenaturovaný, neriedený éterický olej
Esenciálny olej získavaný parnou destiláciou oddenky Curcuma longa
Vôňa: korenistá, zemitá, teplá, mierne svieža
Vzhľad: žltá mobilná tekutina
Hlavné zložky: tumeróny, alfa-fellandrén, zingiberén

Zloženie (INCI): Curcuma Longa Rhizome Extract

Všeobecné použitie: aromaterapia, parfuméria, kozmetika

Upozornenia:
Nepoužívať počas tehotenstva a laktácie. Nepoužívať pre deti do 6 rokov a staršie osoby. Používajte v nízkych dávkach a obmedzenú dobu. Možné pôsobenie podobné estrogénu. Vyhýbajte sa u osôb s epilepsiou.

Nikdy nepoužívajte éterický olej neriedený, pokiaľ vám to neodporučí poskytovateľ zdravotnej starostlivosti a certifikovaný aromaterapeut alebo bez konzultácie so skúseným a vyškoleným aromaterapeutickým lekárom.
Pred použitím éterických olejov odporúčame konzultovať s lekárom, ak ste tehotná, epileptička, máte rakovinu, problémy s pečeňou alebo akékoľvek iné závažné ochorenie, a skôr ako začnete používať éterické oleje pre kojencov a deti.
Esenciálne oleje uchovávajte mimo dosahu kojencov, detí a všetkých domácich miláčikov.
Aj keď sú niektoré z éterických olejov terapeutické / potravinárske, neodporúčame použitie éterických olejov na vnútorné použitie, pokiaľ nie sú predpísané vašim lekárom alebo certifikovaným aromaterapeutom na správne dávkovanie a použitie. Pred požitím akýchkoľvek éterických olejov sa poraďte so svojím zdravotníckym pracovníkom alebo skúsenými a trénovanými odborníkmi na aromaterapiu.

Skladovanie: na chladnom a suchom mieste, chránené pred svetlom