logo template4

Krém na akné s vitamínom C a azeloglycínom DIY

Záručná doba:: 24 mesiacov
Dostupnosť: skladom 0 ks
Sledovať produkt Pridať do obľúbených Zdielať

Krém na akné s vitamínom C a azeloglycínom DIY

Krém na akné s vitamínom C je navrhnutý špeciálne pre pleť s akné. Má silné zvlhčovacie, zmierňujúce a protizápalové vlastnosti. Prítomnosť vitamínu C (tekutý ASCORBOSILANE C) umožňuje stimuláciu syntézy kolagénu, aktivuje množenie keratinocytov a fibroblastov, inhibuje oxidáciu mazu, chráni pred UV žiarením a tvorbou erytému a nakoniec podporuje liečbu akné. Ďalej zmierňuje zafarbenie a upokojuje pokožku. Náš produkt zmierňuje popáleniny, urýchľuje hojenie poranení a má protizápalové vlastnosti. Prítomnosť účinných látok znižuje produkciu kožného mazu a čiernych bodiek a zároveň odstraňuje bakteriálnu flóru zodpovednú za akné.

Stabilný tekutý vitamín C je derivát vitamínu C, ktorý sa pokožkou veľmi ľahko vstrebáva a transformuje na voľný vitamín C. Môže sa ľahko pridať do formulácie a pretože má jedinečnú formu nedochádza k podráždeniu, ani keď je dávka vysoká (na trhu sú k dispozícii produkty dokonca so 100% koncentráciou - na topickú aplikáciu). Má tiež zvláštnu odolnosť proti svetlu, teplu a oxidácii. Okrem toho revitalizuje a bieli pokožku a redukuje vrásky. Náš produkt stimuluje syntézu kolagénu, aktivuje množenie keratinocytov a fibroblastov, inhibuje oxidáciu mazu a chráni pred UV žiarením spolu s tvorbou erytému. Posledné výskumy ukazujú, že produkt je obzvlášť účinný proti stareckým melanodermám a zmenám farby.

Azeloglycín je účinný proti baktériám, akné a nadmernej produkcii kožného mazu - znižuje počet mikrokokov a intrafolikulárnych propiónových baktérií a redukuje voľné mastné kyseliny v kožnom maze, pričom si zachováva kvalitu a zloženie mazu alebo morfológiu mazových žliaz. Azeloglycín sa používa na liečbu zvýšenej pigmentácie kože spôsobenej zvýšenou aktivitou alebo nadmerným účinkom melanocytov. Zahŕňa melanodermu, malígne pehy a nadmernú fotochemickú pigmentáciu. Azeloglycín je považovaný za kompetitívny a reverzibilný inhibítor tyrozinázy, ktorá je rozhodujúcim enzýmom pre melanogenézu.

Konopný olej je neuveriteľne cenný rastlinný olej obsahujúci vyvážený pomer drahých nenasýtených mastných kyselín a prírodných antioxidantov. Neprodukuje alergie a pekne preniká do pokožky. Konopný olej je ideálny na aplikáciu a vstrebáva sa pomerne rýchlo. Posilňuje odolnosť pokožky a zároveň ju robí hladšou, jemnejšou a odolnejšou. Konopný olej sa odporúča na mastnú pleť s akné, zápaly pokožky, prípravky pre zrelú pleť, výživné krémy a krémy na starostlivosť o pokožku spolu s kozmetikou pre kojencov a deti.

Vitamín E sa bežne považuje za elixír mladosti a zdravia. Je to jeden z faktorov brzdiacich procesy starnutia buniek a podieľa sa na zásobovaní tela kyslíkom. Náš produkt urýchľuje liečbu popálenín, chráni pred slnečným žiarením, vyrovnáva jazvy a zlepšuje ich pružnosť. Chráni tukovú vrstvu epidermis a zlepšuje jej mäkkosť a pružnosť. Vitamín E pomáha pri liečbe dermatóz a akné a zároveň zabraňuje tvorbe červených stôp. Objavuje sa vo viacerých zeleninách napr. listová zelenina, surové obilné zrná alebo v rastlinných olejoch. Ďalej existuje v hojnej miere aj v listoch mäty, žihľave, brokolici alebo špenáte.

Suroviny na 50 g krému:

Krémový základ - 43 g

Tekutý vitamín C -  2 g

Azeloglycín -  1 g

Vitamín E -  1 g

Konopný olej - 3 g

Príprava krému:
Pripravte svoje pracovisko na dodržiavanie základných hygienických pravidiel.

Do nádoby s krémovým základom pridajte priložený olej, vitamín C a všetko miešajte, kým sa ingrediencie nezmiešajú a hmota nebude homogénna.

Do získaného krému pridajte zvyšné ingrediencie a krém miešajte zakaždým, keď sa pridá nejaká ingrediencia. Pri vyprázdňovaní nádob nezabudnite vylievať veľmi presne, takmer do poslednej kvapky.

Nakoniec všetko precízne premiešajte. Krém je pripravený na použitie.

Skladovanie:
Krém je vhodný na skladovanie pri izbovej teplote do 22 ° C, odporúča sa však chladnička.

Doporučujeme zakúpiť spolu s tovarom