logo template4

KOZMETICKÁ ÚČINNÁ LÁTKA MELANO'REGUL

vyberte veľkosť:
10 ml2 0
30 mlna sklade u dodávateľa 8.900
Výrobca: aroma
Záručná doba:: 24 mesiacov
Kód: a 1162
Dostupnosť: skladom +2
Cena bez DPH: 6.66
7.99
ks

KOZMETICKÁ ÚČINNÁ LÁTKA MELANO'REGUL

Táto koncentrovaná účinná látka, ktorá je extrahovaná z ajurvédskej rastliny zvanej Punarnava, bojuje proti všetkým typom pigmentových škvŕn vďaka svojmu regulačnému pôsobeniu na syntézu melanínu. Tento prírodný extrakt s preukázanou účinnosťou je začlenený do vašej „domácej“ starostlivosti, aby zosvetlil pokožku a zmiernil škvrny na pokožke. Je účinný aj na tmavú pokožku a je veľmi užitočný pri znižovaní nevzhľadných tmavých škvŕn.

Kozmetická aktívna látka proti tmavým škvrnám, depigmentácia a zosvetlenie pleti. Kozmetika, extrakt 100% prírodného pôvodu, bez konzervačných látok a prísad

Boerhavia diffusa je trváca popínavá rastlina z čeľade Nyctaginaceae, ktorá vytvára malé ružovo-fialové kvety . Veľmi rozšírená v Indii, kde rastie hlavne v himalájskej oblasti do nadmorskej výšky 2 000 metrov , jej sanskrtský názov je Punarnava, čo v doslovnom preklade znamená „ ktorý regeneruje a omladzuje telo “.

Táto rastlina má mnoho tradičných a liečivých použití , ale používa sa aj pre tieto kozmetické vlastnosti. Táto rastlina, ktorá je veľmi bohatá na antioxidanty , aby mala antistresový a ochranný účinok proti starnutiu .

Hlavnými aktívnymi zlúčeninami v koreni Boerhavia diffusa sú boeravinóny , zlúčeniny z rodiny rotenoidov, o ktorých je známe, že majú silnú antioxidačnú a genoprotektívnu aktivitu . Počítačové modelovanie ukazuje, že Boeravinone B je agonista PPAR gama receptora, prirodzeného regulátora syntézy melanínu v melanocytoch.

 • Depigmentácia a zosvetlenie : táto aktívna zložka znižuje expresiu tyrozinázy, kľúčového enzýmu v procese syntézy melanínu v melanocytoch. Okrem toho znižuje aktivitu tyrozinázy, ktorá znižuje množstvo produkovaného melanínu, a preto má zosvetľujúci účinok.
 • Pomáha redukovať škvrny na pokožke : táto aktívna zložka znižuje akumuláciu melanínu v pokožke tým, že tiež znižuje počet dendritov melanocytov. Dendrity sú „ramenami“, ktorými melanocyty prenášajú melanín na keratinocyty v pokožke. Zníženie počtu dendritov zabraňuje hromadeniu pigmentu v pokožke a znižuje nehomogenitu pigmentácie.
 • Testy in vitro a in vivo u ľudských dobrovoľníkov : táto aktívna látka bola testovaná na rôznych typoch škvŕn: Povrchové škvrny (hyperpigmentácia, pozápalové alebo lézie), hnedé škvrny UV-indukovanej pigmentácie a hlbokých škvŕn v dôsledku starnutia pokožky. Melano'regul viditeľne redukuje povrchové škvrny a tiež hlbšie hromadenie pigmentov.
 • Zjednocuje a zosvetľuje pleť : zjednocujúca účinnosť preukázaná na dobrovoľníkoch: zosvetľujúci účinok pokožky je väčší v oblastiach so škvrnami a hyperpigmentáciou, čo vedie k celkovej homogenizácii pokožky, pokožka sa zjednotí a pleť osvetlí.
 • Bezpečné a neškodné : toto aktívne činidlo reguluje syntézu melanínu tým, že zasahuje proti prúdu procesu a bez ovplyvnenia životaschopnosti melanocytov, na rozdiel od tradičných depigmentačných prostriedkov, ako je kyselina kojová, ktoré majú toxický účinok na bunky.

POUŽÍVA

Táto účinná látka sa používa ako prísada do vašich kozmetických prípravkov:

 • Preventívna a liečebná starostlivosť o škvrny
 • Rozjasňuje a zjednocuje starostlivosť o pleť
 • Depigmentačná starostlivosť
 • Starostlivosť o pokožku starú (hnedé škvrny)
 • Starostlivosť o ruky a dekolty
 • Starostlivosť o tmavú pokožku s pigmentovými nepravidelnosťami

NIEKOĽKO NÁPADOV

 • Intenzívny krém na potlačenie tmavých škvŕn
 • Zjednocujúca pleťová tekutina
 • Omladzujúci krém na ruky
 • Telové mlieko po opaľovaní, aby sa zabránilo tmavým škvrnám

DODATOČNÉ VYSVETLENIE

Táto účinná látka nie je fotocitlivá a môže sa používať v dennej starostlivosti aj v lete.
Slnenie alebo UV žiarenie však majú tendenciu zvýrazňovať pigmentové škvrny alebo dokonca vytvárať nové, preto je vhodné vyhnúť sa intenzívnemu vystaveniu a používať ochranu vhodnú pre váš typ pokožky, najmä ak máte škvrny, ktoré chcete zmenšiť.

- Uchovávajte mimo dosahu detí.
- Neprehĺtaj. Zabráňte kontaktu s očami. Neaplikujte na pleť čistý. Dodržujte odporúčané dávky.
- Pri manipulácii sa odporúčajú rukavice a ochranné okuliare.

dávkovanie 1-3% (z celkovej hmotnosti vášho prípravku)
hustota 1.0 
počet kvapiek na 1 ml
1 ML = ASI 26 KVAPIEK
rozpustné vo vode
nerozpustný v oleji

Účinnú látku Melano'regul je možné integrovať do neutrálnej základne AZ pripravenej na použitie pre:   

 • emulzia: s organickým neutrálnym rastlinným mliekom, organickým neutrálnym krémom 
 • vodný gél: s organickým gélom z aloe vera

Aktívna zložka Melano'regul môže byť integrovaná ako aktívna zložka do všetkých vašich receptúr obsahujúcich vodu: krémy, mlieka, gély, krémy ...Na konci formulácie začleňte Melano'regul za studena.

TYPICKÉ DÁVKY


Celkové množstvo konečného vzorca

1% Melano'regul

3% Melano'regul

~ 30 g

0,3 g (asi 8 kvapiek)

0,9 g (asi 23 kvapiek)

~ 50 g

0,5 g (asi 13 kvapiek)

1,5 g (približne 39 kvapiek)

~ 100 g

1,0 g (približne 26 kvapiek)

3,0 g (približne 78 kvapiek)

Pozri.sk - vyhľadávačPricemania.sk – Porovnanie cien