logo template4

Koriander esenciálny olej 10 ml

Výrobca: ellemental
Záručná doba:: uvedené na obale
Kód: m 1565
Dostupnosť: na sklade
8.25 bez DPH
9.90 ks
Sledovať produkt Pridať do obľúbených Zdielať

Koriander esenciálny olej 10 ml

Ocenený pre svoju živú, jasnú a nádhernú arómu, má mnoho aromaterapeutických atribútov, ako je pomoc pri dýchacích a zažívacích infekciách, reumatické bolesti. Je tonikum, bojuje proti fyzickej a psychickej únave, zvyšuje pamäť.

Revitalizačný a prirodzene detoxikačný olej, o ktorom sa predpokladá, že je užitočný pri koncentrácii a zmierňuje pocity únavy.

Pri masáži sa predpokladá, že pomáha pri vyplavovaní toxínov a napomáha tráveniu.
Zrieďte maximálne 1% v nosnom oleji a používajte pri masáži, aby ste uľahčili svalové nepohodlie. Difúzujte niekoľko kvapiek vo výparníku, aby ste pomohli zapojiť mozog a dodali energiu. Zrieďte maximálne 1% v nosnom oleji a jemne vmasírujte cez brucho, aby ste uľahčili trávenie.
Semená koriandra sa našli v staroegyptských hrobkách a tradične sa používajú po celom svete na podporu trávenia a ako oživujúci stimulant pre telo a myseľ.

PRE TELO
Koriandrový olej pôsobí ako tráviaci prostriedok na podporu chuti do jedla a zdravého trávenia a na upokojenie zažívacích ťažkostí, nadúvania alebo plynatosti. Má analgetické a spazmolytické vlastnosti, takže je vhodný na potieranie boľavých alebo napätých svalov a kĺbov. Tiež stimuluje cirkuláciu a elimináciu, pomáha pri zadržiavaní tekutín, kĺbov a reumatických bolestiach a stuhnutosti, najmä v súvislosti s toxickou stagnáciou.

PRE MYSEĽ
Predpokladá sa, že koriander má oživujúci účinok na vyčerpaný nervový systém. Hovorí sa o ňom aj ako o afrodiziaku.

DOBRE sa mieša s: Bergamot, škoricová kôra, zázvor, grapefruit, citrón, neroli a pomaranč

Môže sa použiť na difúziu, inhaláciu alebo na pokožku v správnom zriedení. Používa sa v parfumérii na korenené, aldehydové akordy a balzamikový podtón.

Kvalita: 100% čistý a prírodný, botanicky a biochemicky definovaný, nedenaturovaný, neriedený éterický olej
Esenciálny olej získavaný parnou destiláciou semien Coriandrum sativum
Vôňa: aromatická, korenistá, korenistá, sladká, mierne aldehydová a balzamová
Vzhľad: bledožltá mobilná tekutina
Hlavné zložky: linalool, alfa-pinén, gáfor, gama-terpinén, geranyl-acetát

INCI: Coriandrum Sativum Fruit Oil

Všeobecné použitie: aromaterapia, parfuméria, kozmetika

Upozornenia:
Nepoužívať počas tehotenstva a laktácie. Nepoužívať pre deti do 6 rokov a staršie osoby. Používajte v nízkych dávkach a obmedzenú dobu. Možné pôsobenie podobné estrogénu. Vyhýbajte sa u osôb s epilepsiou.

Nikdy nepoužívajte éterický olej neriedený, pokiaľ vám to neodporučí poskytovateľ zdravotnej starostlivosti a certifikovaný aromaterapeut alebo bez konzultácie so skúseným a vyškoleným aromaterapeutickým lekárom.
Pred použitím éterických olejov odporúčame konzultovať s lekárom, ak ste tehotná, epileptička, máte rakovinu, problémy s pečeňou alebo akékoľvek iné závažné ochorenie, a skôr ako začnete používať éterické oleje pre kojencov a deti.
Esenciálne oleje uchovávajte mimo dosahu kojencov, detí a všetkých domácich miláčikov.
Aj keď sú niektoré z éterických olejov terapeutické / potravinárske, neodporúčame použitie éterických olejov na vnútorné použitie, pokiaľ nie sú predpísané vašim lekárom alebo certifikovaným aromaterapeutom na správne dávkovanie a použitie. Pred požitím akýchkoľvek éterických olejov sa poraďte so svojím zdravotníckym pracovníkom alebo skúsenými a trénovanými odborníkmi na aromaterapiu.

Skladovanie: na chladnom a suchom mieste, chránené pred svetlom