logo template4

Konopnica žltkastobiela BIO 100 / 500 / 1000 g

vyberte veľkosť:
100 g 5.900
500 g 26.590
1000 g 41.900
Záručná doba:: uvedená na obale
Kód: vds 577
Dostupnosť: na sklade
4.92 bez DPH
5.90 ks
Sledovať produkt Pridať do obľúbených Zdielať

Konopnica žltkastobiela BIO

Bylinkový rez - Galeopsidis herba - na pľúcne ochorenia
Grécky liečiteľ Dioscurides už vedel o účinkoch konopnice a používal ho na choroby pľúc. V 19. storočí bola takmer na nezaplatenie ako tajný liek proti pľúcnej tuberkulóze. Využitie rastliny v ľudovom liečiteľstve však zostalo rovnaké. Vďaka svojim aktívnym zložkám, predovšetkým očisteniu krvi, expektorancii saponínov a soláriám a minerálnym látkam, sa kavernózna bylina používa predovšetkým na choroby dýchacích ciest, ako sú katar, chrípka, prechladnutie, bronchitída a kašeľ. Ľudová medicína je založená na aktívnych zložkách konopnice pri chorobách sleziny. Od konopnice by ste nemali čakať zázraky, ale ich liečivé sily nie sú dostatočne silné. Ale pravidelné pitie kavernózneho čaju môže pomôcť pri chronických ochoreniach pľúc.

zložky 
kremík
Stachydrín (glykozidová horká látka)
Prchavý olej
Triesloviny
Saponíny
Tuky
vosk
živica
Pektinické látky

konopnica čaj
2 vrchovaté čajové lyžičky konopnice zalejte 250 ml vriacej vody, zmes nechajte 10 - 20 minút lúhovať a čaj sceďte. Osladíme medom.

Zmes čaju s konopnicou
Vezmite po 10 g konopnice, listov slezu a tymianu. 2 vrchovaté čajové lyžičky tejto zmesi zalejte 250 ml vriacej vody. Zmes nechajte 15 minút lúhovať a čaj prefiltrujte.

Dávkovanie byliny 
Čaj môžete piť krátkodobo: Pite 2 - 3 šálky denne 1 - 2 krát ročne po dobu 3 mesiacov. Najlepšie je čajovú zmes vypiť po dúškoch ráno pred vstaním; 1 šálka čaju by sa mala vypiť aj večer pred spaním.

Riziko byliny a vedľajšie účinky
Nie sú známe žiadne riziká alebo vedľajšie účinky. Nepoužívajte však počas tehotenstva a dojčenia, pretože nie sú k dispozícii dostatočné informácie!